Beantwoord

Opzegging Prijsverhoging en overstapservice

  • 31 mei 2020
  • 7 reacties
  • 288 keer bekeken

Goedemorgen,

Er gaat bij mijn opzegging volgens mij weer wat mis, ik heb namelijk half mei mijn abonnement opgezegd met als einddatum 30-06-2020 i.v.m. de nieuwe prijsverhoging, dit heb ik 13-05-2020 telefonisch gedaan met Ziggo en ik kreeg diezelfde dag nog netjes een bevestiging per mail:

 

 

Dit is prima gedaan, de einddatum klopt en afkoop resterende abonnementstermijnen is i.v.m. de prijsverhoging als reden ‘Nee’ (had ik ook telefonisch gecheckt).

Vervolgens heb ik een goedkoper abonnement afgesloten bij KPN, dit heb ik gedaan zonder overstapservice omdat ik zelf al een opzegging had gedaan bij Ziggo en ik gaf mijn gewenste ingangsdatum bij KPN door. Bij de aanvraag ging dit alleen mis want KPN dacht dat dit nieuwe abonnement z.s.m. in kon gaan, wat uiteraard niet mogelijk is omdat Ziggo nog doorloopt t/m 30-06-2020.

Op advies van KPN heb ik de aanvraag geannuleerd en een nieuwe aanvraag gedaan (dit keer moest ik mét overstapservice kiezen) zodat de overstapdatum afgestemd kan worden met Ziggo waar deze einddatum al bekend was op dat moment (namelijk 30-06-2020), dus begrijpelijk. Vervolgens kreeg ik binnen een week bericht van Ziggo om de opzegging telefonisch te bespreken/af te stemmen, dit heb ik gedaan en heb hierin eveneens laten weten dat ik dit tijdens mijn eerste telefoontje (de opzegging i.v.m. prijsverhoging) heb besproken, en mijn vraag of alles nog steeds klopt zoals destijds was besproken (einddatum 30-6-2020 en géén afkoopsom i.v.m. prijsverhoging). Dit bleek allemaal nog te kloppen, dus ik dacht geregeld.

Echter krijg ik tot mijn verrassing vanochtend (31-05-2020) opnieuw een mailtje van Ziggo met hierin vreemd genoeg wéér een bevestiging van de opzegging (hierin als reden een overstap, wat dus niet klopt want de overstap is n.a.v. de opzegging i.v.m. de huidige prijsverhoging en deze bevestiging heb ik al in bezit), maar hierin dit keer met iets andere gegevens dan de eerste opzegging, namelijk een einddatum van 01-07-2020 én een afkoopsom resterende abonnementstermijnen:

 

 

Dit kan niet kloppen. Graag wil ik dat dit z.s.m. goed geregeld gaat worden en dat de eerste opzegging (opzegging i.v.m. de prijsverhoging, einddatum 30-06-2020 en géén afkoopsom resterende abonnementstermijnen, zie eerste afbeelding) van toepassing blijft en dat ik hiervan opnieuw een bevestiging ontvang.

Alvast bedankt.

icon

Best beantwoord door Evert 31 mei 2020, 10:58

Als je gebruik maakt van de overstapservice van een andere provider, dan is dat de reden van opzegging bij je huidige provider want KPN zegt, Ziggo zeg dit abonnement op want die klant komt naar ons toe. Alleen in het geval van een opzegging in verband met de prijsverhoging hoeft er geen afkoop gedaan te worden als je nog in contract bent. Jouw reden is nu dus niet meer de prijsverhoging, maar de overstapservice, vandaar nu de afkoopsom. Ik snap alleen niet waarom KPN niet de ingangsdatum kan wijzigen. Ik zou zeggen, dat moet kunnen.

Bekijk origineel

Dit topic is gesloten. Staat je antwoord hier niet bij, stel dan je vraag in een nieuw topic.

7 Reacties

Reputatie 7
Badge +28

Als je gebruik maakt van de overstapservice van een andere provider, dan is dat de reden van opzegging bij je huidige provider want KPN zegt, Ziggo zeg dit abonnement op want die klant komt naar ons toe. Alleen in het geval van een opzegging in verband met de prijsverhoging hoeft er geen afkoop gedaan te worden als je nog in contract bent. Jouw reden is nu dus niet meer de prijsverhoging, maar de overstapservice, vandaar nu de afkoopsom. Ik snap alleen niet waarom KPN niet de ingangsdatum kan wijzigen. Ik zou zeggen, dat moet kunnen.

Reputatie 5
Badge +8

Goedemorgen @FabianWvE 
Ik snap dat je wat verbolgen bent over de laatste opzegbevestiging. Je gaat er vanuit dat met de prijswijziging jij kosteloos kan opzeggen zonder afkoopsom.
Het betekent wel dat je alleen kan opzeggen via ons vanaf 30-06 omdat aan onze kant de voorwaarden wijzigen en jij hier niet mee akkoord hoeft te gaan. Zeg je het pakket rechtstreeks via ons op? Dan mag je inderdaad kosteloos je abonnement opzeggen vanwege de wijziging.
Kies je voor de overstapservice? Dan kan KPN niet voor jou aangeven dat zij het voor je opzeggen omdat jij niet akkoord bent met de verhoging van Ziggo. Simpelweg omdat het een overeenkomst is tussen jou en Ziggo. Het opzeggen kan dus alleen kosteloos door geen gebruik te maken van de overstapservice. Maak je gebruik van telefonie en wil je toch je vaste nummer behouden? Dan kun je altijd nog apart met KPN regelen dat ze nummerbehoud aanvragen zonder overstapservice.

@Evert  Bedankt voor jouw informatie :-)

Hallo Jamyla,

 

Ik heb gisteren telefonisch contact gehad met de afdeling opzeggingen, einddatum 30 juni blijft staan (dus de eerste opzegging die ik telefonisch heb doorgegeven, namelijk i.v.m. de prijsverhoging, deze schijnt ook al in werking te zijn gezet) en er hoeft dus géén opzegvergoeding betaald te worden zoals vermeld in de tweede bevestigingsmail. De overstapservice is daardoor ook niet meer van toepassing omdat mijn contract 30 juni al eindigt, en niet pas 1 juli. De betreffende medewerker verzekerde mij (na navraag) dat dit gewoon goed gaat komen en heeft ter extra bevestiging ook een notitie gemaakt, dus hier zal ik ook naar verwijzen mocht dit tegen die tijd (alsnog) nodig zijn bij een eventuele creditfactuur.
 

Mvg,

 

Fabian

Reputatie 5
Badge +8

@FabianWvE  Dan ga ik daar ook vanuit,Fabian. Ondanks dat ik betwijfel of dit écht goed komt, houden we beide een slag om de arm. 
Laat het gerust weten als er toch iets niet goed verloopt en wij hierbij kunnen helpen.

Hallo Jamyla, ik weet het liever 100% zeker, ik bel vanavond wel nog een keertje. 

Reputatie 5
Badge +8

Bellen is nergens voor nodig @FabianWvE 
Ik zie in de log van het gesprek van gister dat er is afgesproken dat mochten er desondanks de overstapservice toch kosten worden berekend (boete) deze zullen worden vergoed.
Hou dus even de eindfactuur in de gaten. Als daar een boete op is berekend trek je even aan de bel en corrigeren wij het voor je.

Bedankt voor het nakijken Jamyla! :-)