Beantwoord

Onscherp beeld via Humax 5400

  • 6 september 2017
  • 8 reacties
  • 1843 keer bekeken

Ik heb een samsung tv f7000 en kijk via een humax decoder 5400 tv. De tv is van 2014 en toentertijd door de consumentenbond in combinatie met een setupbox als beste getest. In 2014 had ik nog een ciscodecoder. De beeldkwaliteit viel behoorlijk tegen en dat geldt met de humax evenzo. Nu is vanwege een geluidstoring het moederbord van de samsung vervangen. Toen was de beeldkwaliteit stukken beter. Echter bij beelden veraf - denk aan voetbalwedstrijden en helikoptershots bij wielrennen van het peloton - zijn de contouren niet haarscherp. Dat was altijd al zo. Na een bericht van ziggo over onderhoud op 17 juli 2017 had ik ineens een haarscherp beeld. De Tour de France was in volle gang en dat viel meteen op. Fantastisch. Nu echter zit ik naar de Vuelta te kijken en is het weer het oude liedje. Ook bij voetbal geen scherpe contouren bij beelden van veraf. Wie herkent dit probleem. PS : ziggo heeft vorig jaar alles doorgemeten zonder iets te hebben gevonden. Daarbij is het aop vervangen samen met het modem, de connect box. Dat zette toen weinig zoden aan de dijk. Wie heeft er suggesties. Bij voorbaat dank.
icon

Best beantwoord door Willem-A 8 september 2017, 01:13

Via een CI module kan het beeld wel minder goed of juist beter zijn dan via een ontvanger, maar sat heedt niet zozeer te maken met de module, maar met de Tv. Daar staan ook de zenders in. Maar je kan vaak ook elke ingang afzonderlijk inregelen qua beeldinstellingen, dus ook dat speelt vaak mee.



Maar kijk het nu inderdaad even aan en ik hoop er het beste van. Ik werk zelf al jaren met Humax decoders/pvr's en zeker de HD decoders en later de pvr's zetten een uitstekend plaatje neer. Men geeft ook wel aan dat de Horizon/XL het nog iets beter doet, maar die is uiteraard ook weer anders opgebouwd en voert een de-interlacing uit op het signaal, zodat de box uitstuurt in 1080P. Nu zie je op elke Tv een progressief beeld, maar als de de-interlacing beter wordt uitgevoerd doir de XL als door de Tv zelf, zal ook dat meetellen in het uiteindelijke resultaat.



Maar uiteraard speelt er meer mee. Ik werk ook met de 5400 vanaf de tijd dat deze uitkwam en ben, op wat kritiekpuntjes na, zeer tevreden. De 5200, gebouwd op hetzelfde platform, is een zeer veel gebruikte pvr en doorgaans is men ook daarover zeer te spreken wat de beeldkwaliteit betreft. Over andere punten zie ik nog wel eens discussie, maar dat zie je bij elk apparaat.



Ik doe veel voor Humax en zou dat niet doen als ik niet achter hun producten zou staan. Natuurlijk gaat er weleens wat mis, maar vaak is het goed door jezelf op te lossen. Maar een reparatie is ook bijna altijd wel mogelijk tegen niet al te hoge kosten.



Maar nogmaals, ik hoop er het beste van in jou geval en anders word het verder zoeken...
Bekijk origineel

Dit topic is gesloten. Staat je antwoord hier niet bij, stel dan je vraag in een nieuw topic.

8 Reacties

Ik heb een veel ouder TV toestel, maar ervaar ook de verschillen tussen de Tour en de Vuelta en voetbal.
Ik wijt het aan de combinatie; kwaliteit van opnamen camera pixels, kwaliteit van doorgeven ingepakt beeld aan de regie, kwaliteit verwerking regie en de uiteindelijke kwaliteit die doorgegeven wordt naar Ziggo.
De zwakste schakel bepaald de uiteindelijke kwaliteit.
Bedankt voor je reactie. Ik hield ook altijd rekening met dit soort zaken maar het verschil vanaf 17 juli waarover ik sprak was te groot. Alle programma's waren ineens perfect, haast. Gisteren bijvoorbeeld was het beeld bij de Vuelta niet goed. Terwijl ik aan het googelen was over 'onscherp beeld' omdat ik er iets aan wilde doen keek ik op naar de tv en zag ineens een haarscherp beeld. Jammer genoeg kreeg ik ook telkens een E42 foutmelding. Nou gebeurt zoiets vaker maar dan E37 of E32, ik weet niet precies. Maar dat duurt dan heel kort. Nu ging het maar door. Telkens bij een shot veraf zag ik nu duidelijke scherpe contouren van de renners. Tot mijn verrassing zag ik dat de signaalsterkte een stuk minder was. Het beeld was beter maar de signaalsterkte minder. Dat kwam natuurlijk omdat die E42 te maken heeft met een slecht netwerk of het feit dat ziggo aan het rommelen is om wat voor reden dan ook. Toen één en ander weer stabiel was was het beeld ineens weer minder scherp. Vandaag is het ook niet goed.
Reputatie 7
Badge +20
Dag @Humax5400

Ik neem aan dat je een Full-HD Tv hebt en de 5400 ook hebt ingesteld op 1080I of auto?

Wat zij de waarden die je uitleest op beide tuners? Je kan deze alleen beide uitlezen als je 1 programma bekijkt en daarnaast 1 of 2 anderen opneemt.

Het gaat dan om de sterkte, kwaliteit en BER. De 5400 zet normaal gesproken een uitstekend plaatje neer, en gezien je verhaal, lijkt het er hier op dat er iets misgaat met het binnenkomende signaal.

Vreemd is echter wel dat je aangeeft dat uitzendingen er soms/vaak? veel minder goed uitzien. Bij een slechter signaal gebeuren er n.l. andere dingen en ontstaan er artefacten (blokken, strepen etc.) in het beeld. Het is dus vreemd dat dit niet gebeurt, althans, ik haal dat niet uit je verhaal, maar het beeld veel mindrr scherp word. Daar vanuit gaande lijkt het ook of er (nog) iets anders speelt.

Maar eerst moeten die foutmeldingen de wereld uit...
Hallo Willem-A.

Dat klopt, het gaat om full-HD en de 5400 is ingesteld op auto. Nu wil het feit dat ik vandaag een superstrak beeld heb. Gisteren na een korte E-37melding was het ineens veel beter. Signaalsterkte is voor België EEN, 64%. Dat was gisteren ook zo en nu toch een veel beter beeld. Een mooi smeuïg beeld met scherpe contouren en vloeiende verzadigde kleuren heb ik nu net als halverwege juli zoals ik eerder al aangaf. Ik hoop dat dat zo blijft natuurlijk maar het is niet vaak zo goed als nu. Wat die artefacten betreft die heb ik soms ook wel. Gaat vaak gepaard met die E37 of E42 melding. En dan weer een hele tijd niet. Bij de Cisco in het verleden wel veel wegvallende beelden net als nu bij E37,42 maar eigenlijk nooit blokkerig. Alleen toentertijd wel bij uitzendingen van NET5. Sinds de humax ook veel haperingen hoewel ik daar de laatste tijd nog nauwelijks last van heb. Al met al heb ik zelf weinig invloed op de kwaliteit van het beeld. Het kan zoineens perfect zijn en dan weer mistroostig. Ook als ik nu schuin voor de tv zit is het beeld goed wat toch vaak niet het geval is. Dan vaak beelden met een uitgewassen indruk. Iets anders is dat teletekst nu ook beter leesbaar is dan wanneer het beeld minder van kwaliteit evenals tekst in beeld. Het gaat al jaren zo. Hiervoor had ik nog een Philips matchline tv met een conventionele beeldbuis. Vanaf 2002 heb ik mij geërgerd aan dat beeld en was blij dat hij de geest gaf in 2014. Ondanks dat ik nu veel beter beeld heb dan toen valt het toch nog vaak tegen. Maar vandaag gelukkig niet. Hopelijk blijft dat zo. Bedankt voor je support want ik twijfel soms over de humax. Maar die is in julinog helemaal nagekeken en volgens de fabrikant goed bevonden.

Nogmaals dank en een fijne dag verder.
Reputatie 7
Badge +20
Dag @Humax5400

Graag gedaan. Toch een vreemde situatie dit, want een digitaal beeld kan eigenlijk nauwelijks in kwaliteit afnemen. Een analoog signaal kan gewoon afnemen totdat er alleen sneeuw ontstaat, maar bij digitaal geld, dat wanneer dat iets minder wordt van kwaliteit, het eigenlijk meteen misgaat. Ik vind het dus vreemd dat de kwaliteit zo kan wisselen. Kan het niet de Tv zijn die dit veroorzaakt? Hoe doet deze het met andere bronnen?

Is dat in orde en is de Tv echt goed, is het misschien zaak dat een moderator er eens naar kijkt. Maar het lijkt me vreemd dat het voortkomt uit het signaal.

Hoe denkt een moderator als @Thijs Ziggo hierover? Daar ben ik eigenlijk wel benieuwd naar.
Zoals ik eerder al vermeldde is onlangs een nieuw moederbord geplaatst in de tv want deze gaf geen geluid meer weer via HDMI. Aangezien eerder al de humax ook geen geluid meer weergaf dacht ik dat deze nu weer de boosdoener was. Derhalve is deze opgestuurd met daarbij een klachtenlijst betreffende het beeld. Later bleek het probleem toch in de tv te zitten maar de humax was al verstuurd naar de reparateur. Na een week of 3 kwam deze terug met de opmerking dat geen afwijkingen zijn geconstateerd. Toen de tv was gerepareerd viel mij meteen op dat het beeld veel beter was geworden. Ik hartstikke blij. Het lag dus toch aan de tv ondanks dat ik met eerdere tv's ook geen denderende beelden had. Toch waren shots van afstand niet haarscherp. Maar na onderhoud op het web van ziggo op 17 juli waren dit soort beelden wel scherp. Alleen de laatste tijd weer niet. Vandaag dus wel hoewel vanmiddag bij de Vuelta de 'verafbeelden' toch nog een tikkie onscherp waren. Als ik de tv direct verbindt met de aop zonder verdeelblok wordt het wel iets beter maar niet loepzuiver. Ook kijken via de CI+module is iets beter maar niet dusdanig om niet meer via de humax te kijken en daarmee de faciliteiten te verliezen van de humax. En dat is ook vreemd dat de CI+module een beter beeld levert want de consumentenbond heeft de tv toen als beste getest maar dan wel met een setupbox. Volgens de consumentenbond was het verschil aanzienlijk.
Toen ik nog een Cisco had was dat ook zo dat CI+ iets beter is. Soms twijfel ik aan het verdeelblok maar wisselen van de ingangen geeft telkens een iets betere weergave van CI+. Ook wisselen van kabels maakt niets uit.
Maar vandaag ben ik uitermate tevreden en hoop natuurlijk dat dat zo blijft en mocht het niet zo zijn dan hoop ik dat de moderator raad weet.

PS : Wat die 'verafbeelden' betreft denk ik dat de scherpte sowieso ook voor beelden dichtbij niet loepscherp zijn maar dat het bij dichtbij niet zo opvalt misschien. Het is allemaal maar raar.

Bedankt voor de support in ieder geval.
Reputatie 7
Badge +20
Via een CI module kan het beeld wel minder goed of juist beter zijn dan via een ontvanger, maar sat heedt niet zozeer te maken met de module, maar met de Tv. Daar staan ook de zenders in. Maar je kan vaak ook elke ingang afzonderlijk inregelen qua beeldinstellingen, dus ook dat speelt vaak mee.

Maar kijk het nu inderdaad even aan en ik hoop er het beste van. Ik werk zelf al jaren met Humax decoders/pvr's en zeker de HD decoders en later de pvr's zetten een uitstekend plaatje neer. Men geeft ook wel aan dat de Horizon/XL het nog iets beter doet, maar die is uiteraard ook weer anders opgebouwd en voert een de-interlacing uit op het signaal, zodat de box uitstuurt in 1080P. Nu zie je op elke Tv een progressief beeld, maar als de de-interlacing beter wordt uitgevoerd doir de XL als door de Tv zelf, zal ook dat meetellen in het uiteindelijke resultaat.

Maar uiteraard speelt er meer mee. Ik werk ook met de 5400 vanaf de tijd dat deze uitkwam en ben, op wat kritiekpuntjes na, zeer tevreden. De 5200, gebouwd op hetzelfde platform, is een zeer veel gebruikte pvr en doorgaans is men ook daarover zeer te spreken wat de beeldkwaliteit betreft. Over andere punten zie ik nog wel eens discussie, maar dat zie je bij elk apparaat.

Ik doe veel voor Humax en zou dat niet doen als ik niet achter hun producten zou staan. Natuurlijk gaat er weleens wat mis, maar vaak is het goed door jezelf op te lossen. Maar een reparatie is ook bijna altijd wel mogelijk tegen niet al te hoge kosten.

Maar nogmaals, ik hoop er het beste van in jou geval en anders word het verder zoeken...
Dank voor deze informatie.