Ik werd vandaag geconfronteerd met de vreemde situatie dat drie mailberichten van drie verschillende verzenders waarvan twee vanuit hetzelfde domeinnaam in een tijdsbestek van tussen circa 11 en 12 uur in mijn spambox werden geplaatst, zonder dat deze mailadressen op mijn spamlijst staan en dat latere mail van dezelfde afzender om circa 12.45 uur wel gewoon binnenkomt evenals de mail van de afgelopen week van diezelfde verzender.
Nu heeft de ene verzender (….@leergeldveldhovendekempen.nl) er vaker last van dat hun mail in spamboxen bij ontvangers terecht komt.
Heeft iemand een verklaring voor het random in een spambox plaatsen van mail zonder dat er een “regel” is aangemaakt of dat het mailadres in je spamlijst staat?
Best beantwoord door efok
Dat kan natuurlijk gewoon aan de inhoud van de mail liggen. Verder speelt de configuratie van de mailserver van het door jou genoemde domein waarschijnlijk ook een rol. Ik zie niets van SPF of DMARC op dat domein. En ook de reverse DNS lookup van de mailserver is niet consistent met het domein.
Een spamfilter weegt allerlei verschillende factoren. Komen die opgeteld boven een bepaalde drempel, dan is het spam, blijf je er net onder dan is het ham. Waarschijnlijk zitten je mails net op de rand. Wellicht kun je in de headers van de mail de spam scores terugvinden.