Beantwoord

On Demand Werkt niet error 8015

  • 13 maart 2018
  • 8 reacties
  • 9588 keer bekeken

Vorige week hebben wij een Nieuwe Mediabox XL gekregen en geinstaleerd. Na wat problemen contact opgenomen met de klantenservice en ze hebben mij geholpen met het installeren van de Mediabox XL. Een aantal dagen later hebben wij ook een nieuwe Router gekregen van ziggo en aangesloten met de meegeleverde splitter.

Nu probeer ik op de On Demand te komen maar ik krijg error 8015. Na alles gedaan te hebben wat ik kon vinden op de website van Ziggo heb ik weer contact opgenomen met de klantenservice. De klantenservice vertelde mij dat het probleem kon liggen bij de bekabeling. Mijn vader is elektricien dus hij heeft een nieuwe Coax Kabel aangesloten in de meterkast omdat die nog al verouderd was maar het werkt nog steeds niet. Heeft iemand een idee hoe ik dit kan fixen want ik wil graag On Demand Films en Series kijken

Alvast bedankt
icon

Best beantwoord door Mr_Fire 14 maart 2018, 21:05

Ik ben wel even benieuwd naar welke kabel naar de mediabox gaat. En hoe lang is die kabel ongeveer?



Op de foto van het aop is een standaard ziggo aansluitsnoer(wit) te zien en een zwarte kabel met een "oude" Hirschman connector.



Mijn verwachting is dat de witte naar het modem gaat.



De mediabox is een ongelooflijk stuk electronisch kadaver en daardoor verschrikkelijk gevoelig voor signaal sterkte/zwakte.



Het zal een verhuizing zijn maar voordat je een monteur langs laat komen : mediabox direct (zonder splitter e.d.) op het aop aansluiten en kijken of het dan wel goed werkt.

Werkt het dan nog niet, dan kun je een monteur laten komen.

Ik ben echter bang dat de zwarte kabel richting nog een splitsing gaat en dan pas naar de mediabox.



Info voor je vader : ziggo kabels hebben een hoogwaardig afscherming nodig een belden ant125 heeft die bijvoorbeeld al niet. Juiste bekabeling scheelt echt enorm.
Bekijk origineel

Dit topic is gesloten. Staat je antwoord hier niet bij, stel dan je vraag in een nieuw topic.

8 Reacties

Even een paar vragen om het probleem te vinden of om één en ander uit te sluiten:

Kun je hier je signaalsterkte met een foto plaatsen of een nauwkeurige omschrijving als de box op NPO1 staat?
Druk op de Menuknop van je afstandsbediening.
Ga naar Opties.
Selecteer Diagnostiek en druk op OK.
Klik een paar keer op het pijltje naar beneden totdat je de opties Signaalsterkte en Signaalkwaliteit in beeld ziet.
Wacht even een paar seconden totdat de balk achter de opties wit kleurt.
Je ziet nu of de signaalkwaliteit en signaalsterkte Zwak, Goed of Uitmuntend is.

Heb je de Mediabox XL of Horizon box opgenomen in een thuisnetwerk met je afstandsbediening en/of met een UTP kabel aangesloten aan je modem?
Laat SVP even weten, er zijn nogal wat problemen met het thuisnetwerk via de Mediabox XL.

Kun je hier een foto plaatsen van de eerste plaats waar Ziggo je huis binnenkomt, dit is om te zien of de AOP nog van deze tijd is, zo niet, dan kan een Ziggo monteur dit gratis verwisselen voor een hedendaagse.
@Be rt

Bedankt voor het snelle antwoord.
UPDATE: na een halve dag gewacht te hebben werd ik wakker in de octend en probeerde ik On Demand nog een keer. Dit keer werkte het wel. Daarna ben ik naar school gegaan en kwam ik terug probeerde ik het nog een keer en het werkt gelijk niet meer.

In de bijlage vindt u de foto's van het singnaal sterkte en de plek waar ziggo het eerst binnen komt alvast bedankt voor het antworden
Je signaalsterkte is veel te zwak voor een goede verbinding.

Ik zie ook dat je Mediabox XL nog nooit een gids update heeft opgehaald.

Wat is de signaalsterkte van NPO1 als de Mediabox direct is aangeloten op de AOP?
(Dit om uit te sluiten dat het aan je eigen binnen bekabeling ligt.)

Binnen is voor jezelf AOP en daarbuiten komt een monteur van Ziggo repareren.

Er is een tussenweg, dan komt een Ziggo monteur voor € 40,00 per uur alles in orde maken:
https://www.ziggo.nl/klantenservice/service-van-ziggo/monteur

Komt het signaal niet goed binnen? Dit zijn gevallen die alleen een monteur kan verhelpen. De monteur bekijkt waar het probleem zit. Als het aan onze kant zit, zijn de kosten natuurlijk voor ons.

Zit er een storing in je eigen kabels (denk aan coaxkabels, stekkers, wandcontactdozen), dan zijn de kosten niet voor ons maar helpt de monteur je natuurlijk nog steeds graag. De monteur zorgt ervoor dat alles perfect werkt. Voor € 40,- komt onze monteur bij je langs en daarin zit eigenlijk alles:
-voorrijkosten
-het uurloon van de monteur
-inspectie en reparatie
-nieuwe kabels en stekkers als die nodig zijn
-drie jaar garantie op kabels en stekkers
-28 dagen garantie op de werkzaamheden
Ik ben wel even benieuwd naar welke kabel naar de mediabox gaat. En hoe lang is die kabel ongeveer?

Op de foto van het aop is een standaard ziggo aansluitsnoer(wit) te zien en een zwarte kabel met een "oude" Hirschman connector.

Mijn verwachting is dat de witte naar het modem gaat.

De mediabox is een ongelooflijk stuk electronisch kadaver en daardoor verschrikkelijk gevoelig voor signaal sterkte/zwakte.

Het zal een verhuizing zijn maar voordat je een monteur langs laat komen : mediabox direct (zonder splitter e.d.) op het aop aansluiten en kijken of het dan wel goed werkt.
Werkt het dan nog niet, dan kun je een monteur laten komen.
Ik ben echter bang dat de zwarte kabel richting nog een splitsing gaat en dan pas naar de mediabox.

Info voor je vader : ziggo kabels hebben een hoogwaardig afscherming nodig een belden ant125 heeft die bijvoorbeeld al niet. Juiste bekabeling scheelt echt enorm.
@Mr_Fire

Inderdaad de witte kabel gaat naar het nieuwe Modem die wij ook van Ziggo hebben gekregen. En ja inderdaad de zwarte kabel ging naar een andere splitter maar die hebben wij er al tussenuit gehaald. Hierdoor heeft de TV boven geen beeld maar dat maakt op dit moment even niet uit. Verder hebben we die zwarte kabel nog niet vernieuwd. Deze is denk ik wel een aantal jaren oud, ik weet niet of die er al zit vanaf de bouw van het huis of vanaf de eerste keer toen wij klant werden bij Ziggo.
Reputatie 1
Badge +3
Het probleem met die connector (die grijze met die plastic schroef er op) is dat die best gevoelig is voor verkeerd aansluiten.
De draad moet echt wel goed zijn aangesloten en de metalen mantel om het plastic moet ook goed zijn. Soms helpt het om gewoon dit ding uit elkaar te draaien en gewoon netjes weer in elkaar te zetten danwel kort de kabel een halve centimeter in met de mantel en sluit ze weer opnieuw aan.
De kans is groot dat je signaal al vlug beter is. Ik heb dit bij minstens 7 vrienden al even opnieuw gedaan en voila het signaal was al gauw beter.....
Je hebt boven geen beeld omdat je signaal te zwak is, de weg naar boven trekt het dan helemaal niet.
Als je een erg lange kabel hebt kun je er beter een versterker tussen in zetten.
Ik adviseer de konig (zie hier: https://www.kabeloutlet.com/advanced_search_result.php?keywords=&categories_id=795&search_in_description=1&inc_subcat=1&pfrom=0&pFromHidden=0&pToHidden=11898&pto=11898 ).
Bij mij zit er makkelijk 20 meter kabel tussen en alles werkt als een zonnetje... Maar wel me de konig er tussen...
Let wel op dat wanneer je van de versterker een uitgang niet gebruikt dat je er een afsluit weerstand op moet zetten anders heb je toch weer extra verlies.
Bespaar je de kosten op een hirschman de konig kun je inregelen.. Let ook goed op welke aansluiting je aan welke kabel legt, niet alle uitgangen hebben dezelfde maximale kabel lengte. En neem er eentje die retour geschikt is!!

Bij https://www.kabeldirect.nl/televisie-kabels-accessoires/antenne-satelliet-coax/coax-versterkers.html krijg je ze ook en je kunt ze op nog meer plekken vinden...
De konig is in te regelen wat wel erg fijn is, je kunt gewoon de versterking iets omhoog draaien om je signaal te verbeteren.
Mensen bedankt voor alle reacties, wij hebben een nieuwe COAX Kabel gekocht bij een winkel bij ons in de buurt, we hebben de oude kabel die in de meterkast zat eruit getrokken en de nieuwe kabel doorgetrokken naar de tv. Alles werkt nu prima.

Nogmaals bedankt
Reputatie 7
Hey @RonTuip. Top dat je naar de Community bent gekomen om je verhaal te delen. Welkom! Zoals je ziet ben je hier heel snel geholpen met de juiste informatie.
Heel erg bedankt dat je ook nog een update hebt geplaatst. Super dat je nu weer fijn kunt genieten van Ziggo On Demand!