Hi, ik heb een Connect Box van Ziggo en tot gisteren werkte alles perfect. Ik maak gebruik van een gastnetwerk voor gasten en heb twee aparte netwerken gemaakt voor 2.4Ghz en 5Ghz. Upnp staat eveneens aan.
De aangesloten apparaten zijn:
- Computer - bekabeld
- NAS - bekabeld
- TV - bekabeld
- Xbox One X - bekabeld
- Ziggo Next - bekabeld
- iPhone - 5Ghz (eventueel soms op 2.4Ghz)
- iPad - 5Ghz (eventueel soms op 2.4Ghz)
- Nintendo Switch - 5Ghz
Tot gisteren werkte alles dus perfect. Er was een issue met de Nintendo Swtich waardoor ik deze een tijd van de stroom af heb moeten halen. Eenmaal aangesloten functioneerde het apparaat weer, alleen lukte het me niet opnieuw met een wifi netwerk te verbinden. Behalve als ik een hotspot op mijn telefoon aanmaak, daar verbond het apparaat prima mee.
Inmiddels een ander 5Ghz SSID aangemaakt, een andere WPA2 sleutel, modem gereset, Switch naar fabrieksinstellingen geprobeerd, maar niets helpt. M'n telefoon en iPad connecten prima met het 5Ghz netwerk dus het lijkt of de instellingen van het modem juist staan ingesteld.
Als laatste optie wilde ik handmatig een IP-adres toewijzen aan de Nintendo Switch, alleen wordt mij dan om DNS instellingen gevraagd welke ik niet ken. Ook ben ik, naast erg geïnteresseerd, niet geschoold op IT gebied. Wel ben ik zover dat ik weet hoe ik behulp van cmd → ipconfig op mijn computer ip-adres en gateway informatie kan vinden en weet dat ik een uniek ip-adres aan mijn Switch zal moeten toekennen als ik handmatig een connectie zou willen maken. Hoe ik dit op de Connect Box moet doen is mij echter een raadsel, evenals de verplichte DNS instellingen op de Switch. De optie manueel een ip-adres invoeren op de Switch gaat namelijk gepaard met eveneens manueel een DNS adres (en alternatief DNS adres) invoeren. Zodra je kiest voor manueel IP, moet je ook manueel DNS kiezen en daar heb ik dus echt de ballen verstand van.
Kan iemand mij verder helpen of een alternatief geven hoe mijn Nintendo Switch via wifi verbonden te krijgen? Het enige dat nu dus wezenlijk is veranderd is de SSID en de WPA2 sleutel en toch verbindt het apparaat ineens niet meer. Het alternatief is een tripje naar de lokale reseller en een LAN-adapter aanschaffen, iets dat ik sowieso overweeg omdat de wifi ontvanger belachelijk slecht is in de Nintendo Switch. Echter laat het me niet los en zou ik dit graag zelf willen fixen. De Ziggo helpdesk verwees mij door naar dit forum omdat hier veel meer in-depth kennis aanwezig is, aldus de mevrouw die mij al etend telefonisch te woord stond.
Heel hartelijk bedankt bij voorbaat en iedere suggestie is welkom!