Vraag

Mediabox Next: maakt veel lawaai

  • 3 augustus 2019
  • 42 reacties
  • 2161 keer bekeken


Toon eerste bericht
Dit topic is gesloten. Staat je antwoord hier niet bij, stel dan je vraag in een nieuw topic.

42 Reacties

Reputatie 7
Badge +12

Ik vraag mij sowieso serieus af waarom er niet voor passieve koeling is gekozen

….. miniventilatortje in de Next …. een potentiële lawaaibron

Hier ben ik het hartgrondig mee eens! ventilatortjes geven problemen. Sowieso, vroeg of laat.

En stel je eens voor dat Arris niet zo’n goed ventilatortje heeft ingebouwd, dan moeten jullie in komende jaren 3,9 miljoen Next boxjes terughalen voor een ventilator wissel. Wie weet is dat te verhalen op Arris, maar toch….

Met een passieve koeling was het kastje weliswaar iets groter en zwaarder geworden. Maar ook (nog) energiezuiniger en betrouwbaarder.

Reputatie 7
Badge +12

Ik heb zojuist eens mijn oor dichtbij mijn Next gehouden. Ik hoor eigenlijk precies hetzelfde rateltje als in het filmpje van @Webbasterd . Alleen zachter, vanaf de bank hoor ik niks. Bovendien hoor ik ook nog een onregelmatig getik, dat is ook niet goed.

Als ervaren computerbouwer en reparateur kan ik jullie melden dat beide geluidjes niet horen. Een ventilator mag alleen ruisen en soms (als het echt een zware is) kun je een motorzoem horen of de resonantie van de montageplaat (computerkast). De geluiden die ik hoor bij de Next lijken daar niet op en horen gewoon niet. Het duidt op een slecht ventilatortje of een inbouw fout. Hier gaan meer problemen van komen voorspel ik. Eigenlijk is dit het geluid van een (bijna) versleten ventilator die door lagerspeling gaat aanlopen.

Ik hoopte nog een beetje dat de ventilator alleen zou aanspringen in een erg warme kamer. Dat zou flink schelen in slijtage. Maar helaas, in mijn kamer is het momenteel 17,5 graden en na 10 minuten springt de ventilator aan en gaat dan niet meer uit zo lijkt het vooralsnog.

Reputatie 7
Badge +6

Ik vraag mij sowieso serieus af waarom er niet voor passieve koeling is gekozen

….. miniventilatortje in de Next …. een potentiële lawaaibron

Hier ben ik het hartgrondig mee eens! ventilatortjes geven problemen. Sowieso, vroeg of laat.

En stel je eens voor dat Arris niet zo’n goed ventilatortje heeft ingebouwd, dan moeten jullie in komende jaren 3,9 miljoen Next boxjes terughalen voor een ventilator wissel. Wie weet is dat te verhalen op Arris, maar toch….

Met een passieve koeling was het kastje weliswaar iets groter en zwaarder geworden. Maar ook (nog) energiezuiniger en betrouwbaarder.

 Prezies dat bedoel ik onbegrijpelijke keuze wat mij betreft van Arris en ziggo LG, zoek maar eens op Medibox Next van binnen en verbaas je net als ik... en dat geeft in toekomst zeker problemen bij heel veel Next gebruikers ben ik ook bang voor...blijkbaar niets geleerd van het MBXL disaster en ratelbox wat dat betreft zo jammer.....

Reputatie 7
Badge +12

Ik zou niet willen beweren dat er niks geleerd is van de MBXL. De Next is in veel opzichten echt een verademing. Ziggo zal heus niet over 1 nacht ijs gegaan zijn bij het selecteren van een fabrikant en type. Het apparaat wordt miljoenen keren uitgeleverd dus dan moet er wel iets goeds staan, anders snijdt Ziggo zichzelf in de vingers.

Maar ja, waar gewerkt wordt vallen spaanders. En dit ventilatortje krijgt van mij in elk geval het label: zorgelijk.

Reputatie 7
Badge +6

Tja geen balbering met zekerheid en heel goedkoop vlut ventilatortje en dan komt er stof bij en en het lagertje versleten ...lijkt mij de enig juiste aanname.....geluid wordt dan snel irritanter en hoorbaar ook va. de bank kunnen wij allen op wachten vrees ik met grote vrezen....massaal omruilen of terplekke verwisselen voor een papst onverslijtbaar en stil....ook ik heb veele Computers gebouwd en ken dit probleem maar al te goed....tja...ik geef dat ventilatortje een ruim onvoeldoende.

Reputatie 3
Badge +2

Ik heb mijn Next scheef gezet (links wat hoger dan rechts), ik hoor helemaal niets meer :)

Reputatie 7
Badge +12

Ik heb mijn Next scheef gezet (links wat hoger dan rechts), ik hoor helemaal niets meer :)

Da’s wel een slecht teken. Misschien heeft @mathhein  wel gelijk: gewoon glijlagertje omdat dat 3 euro goedkoper was….

Er kan ook sprake zijn van een montagefout, dat mag Ziggo gaan uitzoeken. Te losse schroeven, bevestigingspunten die niet exact op dezelfde hoogte zitten. Zoiets (kleine kans, maar ja).

Reputatie 4
Badge

Ik heb zojuist eens mijn oor dichtbij mijn Next gehouden.

Heb je daar ook een testje voor klaarliggen ?  :sweat_smile:

Reputatie 7
Badge +12

Ik heb zojuist eens mijn oor dichtbij mijn Next gehouden.

Heb je daar ook een testje voor klaarliggen ?  :sweat_smile:

Grapjas :smile::smile:

 

Reputatie 7
Badge +12

Misschien lukt het Ziggo om met de volgende software versie het lagertje van de ventilator te vervangen. Onderschat ze niet hoor.

:joy::joy::joy:

Reputatie 7
Badge +6

🤣😂😅🤔 tja,als dat zou kunnen he....maar er komen gehijd problemen meer en meer dat voorzie ik wel ....geluids issues zullen toenemen.

Reputatie 7
Badge +6

Of er moet iets gedaan worden softwarematig alleen te koelen bij een bepaalde temparatuur op het moederbordje dat zou zeker een oplossing kunnen zijn. Zowiso vraag ik mij af waarom dat minni ventilatortje echt nodig is voor de koeling lijkt mij mogelijk helemaal niet nodig er zit immers geen hdd. In die temperatuur afgeeft, of het moet nodzakelijk zijn voor een te klein gedimensioneerde voeding die anders te heet word ?

Beste @Anne H Ziggo, Bedankt voor je reactie. Dit zie ik zeker zitten 😃 Het is inderdaad een ratel die uit de box komt en het geluid wordt ook harder als de box langer aan staat en dus wat warmer wordt. De postcode en huisnummer in m’n profiel kloppen inderdaad.

Reputatie 2

Ik heb de next sinds maart jl. Geen piep of geluid van de ventilator. De next staat op een open plek (is niet geplaatst in een kast) en voelt nooit warm aan. Misschien is de kwaliteit van de box minder geworden door de massale vraag ernaar en de snelle productie ervan?

Zo herkenbaar dit ik heb ook dat mijn media boxnext de ventilator hoor over het geluid heen.

Heb al een keer een nieuwe gehad maar is nu weer heel irritant en je krijg er zo koppijn van als je dat heel de tijd aan moet horen.

Zo niet leuk…

Dus twijffelen weer om over te stappen…

Want monteur lang sturen is elke keer de oplossing maar blijf er geen vrij voor nemen…

Erg jammer...

Reputatie 7
Badge +12

Hallo @Passie , zou je een filmpje online kunnen zetten net zoals @Webbasterd  een paar dagen geleden? En dan hier een linkje plaatsen? Dan kunnen de forum leden en Ziggo experts zich een beter beeld vormen van het soort geluid en de ernst ervan. Dit zou ons erg helpen.

Reputatie 3
Badge

Hallo@Ingeborg en@Webbasterd wanneer het geluid boven de tv uitkomt is er iets mis. Dat kijkt voor geen meter natuurlijk. Er zit een fout in de software waardoor de box soms een zachte piep kan voortbrengen in standby. Deze gaan we fixen in de software. Bij jullie is het natuurlijk niet in standby. Kunnen jullie aangeven hoe hard het ongeveer klinkt? Vanaf de bank moet het gewoon een stille box zijn.

Mag ik jullie vragen een filmpje te maken met de tv aan? Dat maakt het mogelijk om het probleem intern te bespreken. Ik regel nieuwe boxen voor jullie. Daarvoor is het nodig dat je postcode en huisnummer correct in je profiel staan.

@Anne H Ziggo wanneer is de update voor het hoge piepgeluid in stand-by? Mijn box piept nog steeds en na het uittrekken van de HDMI kabel heb ik geen piep