Sinds die tijd ervaren wij een aantal problemen die er vóór de update niet waren. Zo is de koppeling van de afstandsbediening met mijn apparaten van het padje geraakt en is ook niet meer te herstellen. Tevens schakelt de radio na een willekeurige tijd over op TV. En dan zijn er ook nog een paar kleinere problemen.
Ik zie in de community dat veel anderen hier ook last van hebben. Net als ik worden zij ook gevraagd om e.e.a. uit te zoeken, dan wel te proberen. Ik heb zelfs een monteur over de vloer gehad, maar hij kwam er, na controle van mijn set-up ook niet uit. Verder dan het uitwisselen van de Mediabox Next ging het niet. Uiteraard bleven de problemen.
Mijn vraag aan Ziggo is, kan de firmware versie van vóór 28 mei er weer ingeschreven worden. Hiermee kunnen klanten én Ziggo bepalen of de huidige problemen die de klanten nu ervaren het gevolg zijn geweest van de firmware upgrade (iets wat veel klanten en ikzelf vermoeden). Zoals het nu gaat is het allemaal goed bedoelt, maar er gaat nu heel veel tijd zitten in het zoeken naar een oplossing.
Best beantwoord door Dave-
Firmware die is geïnstalleerd op de Media Box Next kan niet worden verwijderd, deze blijft tot er weer nieuwe update komt.
Wanneer er nieuwe update komt is nog onbekend, dat wordt meestal door een moderator in een sticky topic uitgelicht.
Bekijk origineel
Wanneer er nieuwe update komt is nog onbekend, dat wordt meestal door een moderator in een sticky topic uitgelicht.