Vraag

KLantenservice beloofd, maar doet niet!

  • 14 oktober 2019
  • 37 reacties
  • 849 keer bekeken


Toon eerste bericht
Dit topic is gesloten. Staat je antwoord hier niet bij, stel dan je vraag in een nieuw topic.

37 Reacties

Reputatie 7
Badge +10

Misschien even voor de duidelijkheid. Een Wifi "connect" op 300 Mbit wil niet zeggen dat je ook die snelheid krijgt. Als je de helft krijgt mag je blij zijn. Mijn 250 Mbit snelheid haal ik thuis ook alleen op 5 GHz via AC. Op 2.4G met de CB kan ik dat wel vergeten.

Het is geen LAN. Daar kun kun je de snelheid krijgen zoals vermeld bij de "connect" snelheid.

Heeft TS dus een 250/25 abonnement en hij wil die ook via Wifi benutten dan heeft hij recht op een ander modem. Kan ook een 1Gbit Ubee zijn. Makkelijker is het niet. Wil TS niet om dan ook goed. Mag tegenwoordig ook.

Reputatie 7

@Zeeburgia

Je vergelijkt nu een situatie waarbij de klant Internet Max heeft met een situatie waarbij de klant Internet Complete afneemt. Ja, ook de Ubee maakt gebruik van minder downstreams, maar je hebt ook te maken met een minder hoge snelheid. Theoretisch heeft Lycke gewoon gelijk.

  • Maximaal aantal downstream kanalen: 8 kanaals 
  • Maximale theoretische downloadsnelheid: 250Mbit 

De voorwaarden voor het omruilen van het modem zijn als volgt:

  • Kan het modem de snelheid aan? 
  • Is het een Dualband modem en zendt hij het 2,4GHz en 5GHz signaal simultaan uit?

Indien beide antwoorden een ja zijn, wordt er geen nieuw modem gestuurd. En vergeet niet dat ik in het andere topic mijn ‘Persoonlijk ben ik van mening dat…’ schreef. Ik gaf in het andere geval mijn persoonlijke voorkeur aan. Dat betekent niet dat een andere beslissing 'fout’ is.

 

Als @TheoKbr echt een ander modem wil en daar blij van wordt, dan ruil ik het modem alsnog om. @TheoKbr laat maar weten wat jouw wens is d.m.v. een privébericht.

Reputatie 7
Badge +4

@Serkan Ziggo 

Wederom dank voor je nadere toelichting.

Wanneer, zoals in het TS-bericht, niet blijkt om welk Wifi modem het gaat, alsmede informatie ontbreekt welk abo de TS afneemt bij Ziggo (info ontbreekt ook in de profielgegevens) en dit ook niet duidelijk wordt in de reacties van je collega Lycke, verder in ogenschouw nemend dat de Next pas in de loop van oktober werd geactiveerd, zodat onduidelijk was in hoeverre de Next nog was besteld voor of na 1 oktober, loop je de kans dat andere forumleden op het verkeerde been worden gezet.

Er is nu uiteindelijk met jouw aanvullende informatie duidelijkheid gekomen.

Aangezien uit je info mede blijkt dat een Next niet altijd is gekoppeld aan een Max pakket, maar ook mogelijk is bij een combi-pakket (momenteel onzichtbaar op jullie website) blijf ik bij mijn aanbeveling om een openbare lijst met voor de Next geschikte modems te publiceren op de website, alsmede in  een nieuw topic.

 

Reputatie 7

Misschien even voor de duidelijkheid. Een Wifi "connect" op 300 Mbit wil niet zeggen dat je ook die snelheid krijgt. Als je de helft krijgt mag je blij zijn. Mijn 250 Mbit snelheid haal ik thuis ook alleen op 5 GHz via AC. Op 2.4G met de CB kan ik dat wel vergeten.

Wifi werkt (dacht ik) ook op half-duplex in tegenstelling tot een full duplex verbinding met een bekabelde verbinding. Dat is volgens mij wat je bedoeld met ‘als je verbinding op 300Mbit werkt, dan mag je blij zijn dat je de helft haalt’

Verder heeft de maximale draadloze snelheid ook met andere factoren te maken. Op Wikipedia staat een mooi tabel om meer inzicht te krijgen: https://nl.wikipedia.org/wiki/IEEE_802.11#802.11n 

In het tabel staat (als ik het goed uitlees) dat de maximale snelheid met een 2.4GHz verbinding 72.2Mbit is. Ik kan me zelf ook niet herinneren dat ik hogere snelheden met een 2.4GHz netwerk heb gehaald.

Tsjonge wat een diskussie toch.

Ik beschouw het niet vervangen van een Ubee 321b als een mogelijk grensgevalletje bij de toepassing van de kriteria die Serkan noemt. Daar had ik me nog niet over uitgelaten.

Het onmiskenbare voordeel van niet vervangen is voor de klant dat ie niet met een ander kastje aan de slag moet, als de huidige oplossing bevredigend werkt.

Wat ik wel deed is mogelijke bezwaren van de Ubee 321b benoemen.

  • het toch net niet goed kunnen omgaan met een 250/25 abo, met op papier max 250 Down
  • een mogelijk probleem tgv de oudere Wifi standaard; inderdaad is er Dualband;

Hoewel dat vaak niet gebeurt moet je als klant Internetspeed en Wifi prestaties altijd in de gaten houden en dat staat los van het hele Next/Ubee verhaal. De Next werkt wel met deze Ubee. Bij voorkeur met een bekabelde Internetverbinding, wat bij een Connectbox ook zo is.

Naar mijn overtuiging was en is bij een goed onderbouwde klacht over een van de genoemde mogelijke bezwaren, omwisseling voor een Connectbox mogelijk. Of je nou een Next hebt of niet.

Noot. Op papier is een TC 7210 net nog geschikt voor een 500/40 abo. Die 500 onstond bij de laatste snelheidsverhoging; was 400. Dat leverde bij mij toch wel wat probleempjes op. Er liep een onderzoek, maar dat werd nooit afgerond. Mijn trouwe Technicolor ging nl ineens stuk.
Vervanging door een Connectbox, maakte me niet blij, maar het is me in mijn specifieke situatie meegevallen.
 

Reputatie 7

Ik beschouw het niet vervangen van een Ubee 321b als een mogelijk grensgevalletje bij de toepassing van de kriteria die Serkan noemt.

Eens.

een mogelijk probleem tgv de oudere Wifi standaard

@hanh 

De Ubee 321B is een modem dat 2.4 en 5GHz gelijktijdig te gebruiken is. Hij voldoet hiermee aan alle voorwaarden wanneer je overstapt naar de Next. Hij ondersteund geen AC techniek en daarom heb ik begrip voor je , maar het is geen vereiste om hem om te ruilen bij het wijzigen van je abonnement. 

Het onmiskenbare voordeel van niet vervangen is voor de klant dat ie niet met een ander kastje aan de slag moet, als de huidige oplossing bevredigend werkt.

En daarom benoem ik altijd de voor/nadelen bij een wijziging van het abonnement en ga ik met de klant zelf het gesprek aan om aan de wensen te voldoen. De voorbeelden die we op de Community tegenkomen zijn meer uitzondering dan de regel.

Reputatie 7
Badge +4

@hanh

Ik vind de dialogen in dit topic best wel interessant, maar of deze, ook na de op zich heldere aanvullende info van Serkan, nu voldoende duidelijkheid biedt als het gaat om de vraag of een Wifi-modem van een klant nog wel voldoende geschikt blijft wanneer deze klant een Next bestelt, nu de gerezen onduidelijkheden afdoende wegnemen is maar de vraag.

Wat extra voer in de ruif in dit topic, want ik las in het topic 'Abonnementen Mijn Ziggo/Activatiekosten aanpassen internetsnelheid bestaande klant' twee berichten van@Mark Ziggo waarin Mark zegt dat een Ubee EVW320b in principe wordt vervangen bij elke abonnementswijziging. alsmede dat dit model Ubee geen concurrent dualband Wifi biedt. De teksten van deze twee berichten zijn met name interessant, omdat het in dat andere topic ‘Klantenservice beloofd, maar doet niet!!' nu juist gaat om hetzelfde type Ubee modem.

Dus maar even citeren:

@Mark Ziggo

3 maanden geleden:

Topic: https://community.ziggo.nl/abonnement-mijn-ziggo-153/activatiekosten-aanpassen-internetsnelheid-bestaande-klant-40029

Een Ubee EVW320b) wordt in principe vervangen bij elke wijziging die je doet, maar dat wordt niet duidelijk vermeld.

In de categorie voorkomen is beter dan genezen, jouw modem biedt geen concurrent dual-band wifi dus ruilen we deze graag om voor een nieuwe die dat wel biedt.

edit: het door Mark genoemde type Ubee blijkt na een reactie van Serkan niet hetzelfde model te zijn als de Ubee, die ik als vergelijking in bovengenoemd verhaal naar voren haalde.

Excuses hiervoor.

 

Ik denk dat een lijst met een overzicht van geschikte modems een prima remedie is om onduidelijkheid, die er helaas toch ook blijkt te zijn bij de moderators, weg te nemen.

edit: blijft wat mij betreft een nuttige aanbeveling

 

Reputatie 7

@Zeeburgia

Het gaat in het andere topic om een Ubee 321B, niet een 320B. Dat is net een andere type :wink: .

De 320B is dan weer niet dual-band (hij zendt geen 2.4GHz en 5GHz tegelijkertijd uit), dus niet geschikt. 

 

 

Reputatie 7
Badge +4

Ok, Serkan duidelijk.

Dank:grinning:

@Zeeburgia

Ik begrijp dat je meer publieke helderheid wilt. Helderheid wordt soms een nogal technisch verhaal, dat niet aan iedereen besteed zal zijn. In deze context: Veel klanten weten bv niet wat voor kastje ze eigenlijk in huis hebben en ook niet of ze thans prestaties hebben die je daarvan mag verwachten.
Dilemma voor de voorlichters, die het graag simpel willen houden en het soms ook niet allemaal precies (willen) snappen.

Het opzoeken van tegenstrijdige uitspraken van Mods op de Community zal altijd wel een resultaat opleveren. Het blijft mensenwerk of er is in de tussentiijd iets veranderd aan de aanpak, die je moeilijk als inadequaat kunt bestempelen.

Het wel/niet leveren van een Connectbox bij de bestelling van een Next is van het laatste een voorbeeld. Het bestelproces is eerst voor het gemak en een snelle goede werking, simpel gehouden: altijd een Connectbox.
Dat is thans verfijnd. Dat vind ik een voordeel voor de klant, die meestal helemaal niet zit te wachten op een vervanging van z’n geliefde oplossing, als die niet strikt noodzakelijk is.

Hier en daar zal wel eens een spaandertje vallen. Daar is op zich niks mis mee, als het maar niet te gek wordt.
 

 

 

 

Reputatie 7
Badge +4

@hanh 

In jouw betoog zitten wel de nodige elementen, waar ik het mee eens ben. Veel klanten weten niet welk modem ze in huis hebben, of zeggen zelfs dat ze een zwart kastje hebben.

Maar wanneer Ziggo - overeenkomstig de huidige informatie op hun website - vanaf nu standaard een Connectbox zou gaan leveren in combinatie met een Next, hoeven alleen nog maar de klanten te reageren die wel materie deskundig zijn en aangeven bij de klantenservice dat zij vinden dat hun huidige modem ook geschikt is. Bij deze methodiek hoeft er ook geen lijst te komen met alle modems die ook voldoende geschikt zijn voor de Next.

Ik ben in dit topic gedoken, omdat ik de huidige gang van zaken niet goed vind. Dit nog afgezien dat klanten met de info op Ziggo’s website op het verkeerde been worden gezet. Iedere bijstelling om het voor potentiële Next-klanten duidelijker te maken, juich ik toe. Er zijn immers ook hier meerdere wegen die naar Rome leiden.

Er zijn immers ook hier meerdere wegen die naar Rome leiden.

Zeker.
Ziggo heeft voor de Next een behoorlijke slingerweg gekozen, waar ik ook niet vrolijk van word.

Denk bv ook aan de verandering van de abo’s waar je een Next bij kan krijgen.
Het zal wel ergens goed voor zijn. Publiek goed uitleggen is m.i onmogelijk in een paar zinnen. Dan alleen maar via TV-totaal (of hoe heet die nieuws site).
Daar blijft het bij.. Fraai is het niet, maar ik zou eerlijk gezegd niet weten hoe je dit op effectieve wijze kan doen op je eigen Site richting alle klanten, als je dat tenminste zou willen.

Pffff.