Beantwoord

iTV- 587 melding

  • 18 april 2020
  • 33 reacties
  • 372 keer bekeken

Ik heb op mn tweede mediabox ook een iTV 587 melding, alle tips van t forum al uitgevoerd en al 3 maal contact gehad met de helpdesk

 

gedaan:

  1. wachten tot registratie is gelukt
  2. opnieuw installeren / na fabrieksinstellingen reset
  3. zenderaanbod opnieuw ophalen
  4. ander DNS invoeren
  5. dongle in andere poort
  6. smart card gecontroleerd

maar nog steeds geen oplossing…… error blijft

weet iemand raad? 
 

groeten,

Guido

icon

Best beantwoord door Willem-A 20 april 2020, 22:19

“ik neem aan dat er bij de splitter bij de versterker ook afsluitweerstandjes op moeten?”

Dag @Guido74 

het beste is dat je op alle niet gebruikte aansluitingen en afsluitweerstand plaatst. Hier kun je deze vinden: 

https://www.allekabels.nl/antenne/antenne_satelliet_ontstoring/afsluitweerstand.html?keyword=afsluitweerstand

Graag gedaan, en inderdaad, we komen er wel. Nooit opgeven. 

Groet, Willem

Bekijk origineel

Dit topic is gesloten. Staat je antwoord hier niet bij, stel dan je vraag in een nieuw topic.

33 Reacties

Nu ook via UTP aangesloten, melding blijft t zelfde…

 

groeten

Guido

Welke is de tweede mediabox?

Graag merk, model en eventuele cijfers en letters.

Maar mogelijk helpen deze stappen je al:

https://www.ziggo.nl/klantenservice/televisie-radio/digitale-tv/ITV-587-melding#

Eerste is een next - die werkt

tweede is een Humax - IRHD - 5300c/NL die heeft de problemen. Vandaag nieuw ontvangen en geinstalleerd

 

wat betreft je link: die staat al bij de punten gedaan

Reputatie 7
Badge +20

Eerste is een next - die werkt

tweede is een Humax - IRHD - 5300c/NL die heeft de problemen. Vandaag nieuw ontvangen en geinstalleerd

 

wat betreft je link: die staat al bij de punten gedaan

En werkt het nu dan ook? 587 is niet altijd op te lossen door jezelf, en als het nu nog speelt kan een moderator wel wat voor je betekenen. @Cecilia Ziggo kun jij er eens naar kijken? Omruilen is vaak zinloos, dus de ‘oude’ zou ook gewoon moeten werken op een enkele uitzondering na. 

Dan is die mogelijk nog niet goed geactiveerd in de achtergrond.

Dit is een klant helpt klant forum waar Ziggo moderators, zij hebben Ziggo achter hun naam staan, vrijwel iedere paar werkdagen langskomen in ieder topic.

Zij kunnen diep in de systemen kijken en zien wat er moet gebeuren.

Zorg dat je postcode en huisnummer in je Ziggo community profiel staan, deze zijn niet openbaar te zien, dan kunnen gelijk de juiste gegevens erbij gepakt worden.

Klik hier om je postcode en huisnummer in je profiel te zetten.
Op de pagina iets naar beneden scrollen.

@Willem-A 

 

De Next werk nog steeds en staat in de woonkamer 

 

de Humax werkt nog steeds niet en staat in de slaapkamer

 

had hem eerst via Dongle aangesloten maar nu via UTP, beide geven aan verbinding te hebben met t netwerk maar on demand etc doet t niet. Alle zenders ook HD en speciale zender pakketten doen t wel allemaal.

 

gr

Guido

Reputatie 7
Badge +20

Dag @Guido74 

 

was er een beetje bang voor. Snap ook de omruil weer niet helemaal, maar als de helpdesk het even niet weet ruilt men om… Ik vraag me af wat men dan doet met alle ‘defecte’ spullen, maar ik wil ze wel hebben… ;-) 

​​​​​@Cecilia Ziggo kan je vast verder helpen. Zij, of een andere moderator zullen zich hier melden om je te helpen. 

@Cecilia Ziggo bij deze ook de vraag de helpdesk eens te instrueren dat ze niet maar meteen alles omruilen. Vaak is dat helemaal niet nodig maar het valt me op dat men hier wel erg vlot mee is. 

nu ook een UTP kabel getrokken direct van de router naar de humax box om alle dongle en wired over koper problemen te omzeilen…… geen resultaat 
 

Zojuist maar weer contact gehad met de servicedesk - alle bekende stappen opnieuw doorlopen met ze (zucht) en ze hebben toen een reset aangevraagd. Die zou nu - na 1 uur- moeten zijn doorgevoerd en dan moet t opgelost zijn.

 

resultaat: nog steeds iTV-587 - alle zenders  ook de speciale pakketten (sommige net aangevraagd) werken. Maar on demand dus nog steeds niet…..

Hi @Guido74. Een warm welkom op de Ziggo Community. 

Wat irritant dat je na alle genomen moeite nog steeds niet deze foutcode de baas bent! Maar de aanhouder wint, dus laten we aan de slag gaan. Het is zeker geen overbodige luxe geweest om een UTP-kabel naar boven te trekken. De interactieve diensten zullen altijd stabieler werken via een UTP-connectie dan via wifi. Je ziet foutcode iTV-587 als een dienst niet in je abonnement zit. Soms is dat onterecht en zijn bijvoorbeeld de rechten van je abonnement niet goed ingeladen. Het omruilen van de mediabox heeft in zo'n geval geen enkel nut zoals @Willem-A aangeeft. Dit blijkt in jouw situatie ook maar al te goed, omdat je nu met de nieuwe mediabox nog steeds het probleem ervaart. 

Wil je voor mij het volgende controleren. Maak je in jouw nieuwe Humax 5300C gebruik van smartcardnummer: 10671825346?

Zo ja, dan het advies om deze op NPO1 te zetten en om vervolgens de zenders opnieuw op te halen. Door deze handeling worden de rechten van je abonnement opnieuw ingeladen. Dit kan max. 1 uur duren. 

Stel dat dit niet werkt, dan kan het zijn dat het coax-signaal richting de Humax 5300C verstoord wordt. Het signaal om je zenders opnieuw in te laden komt dan niet aan. Je zou er dan voor kunnen kiezen om (als test) de Humax eens aan te sluiten op de huidige aansluiting van de Mediabox Next en bovenstaande handeling opnieuw uit te voeren. Lukt het dan wel? Plaats dan de Humax weer boven en test On Demand dan weer opnieuw. Houd je ons op de hoogte?

Hi @Guido74. Een warm welkom op de Ziggo Community. 

Wat irritant dat je na alle genomen moeite nog steeds niet deze foutcode de baas bent! Maar de aanhouder wint, dus laten we aan de slag gaan. Het is zeker geen overbodige luxe geweest om een UTP-kabel naar boven te trekken. De interactieve diensten zullen altijd stabieler werken via een UTP-connectie dan via wifi. Je ziet foutcode iTV-587 als een dienst niet in je abonnement zit. Soms is dat onterecht en zijn bijvoorbeeld de rechten van je abonnement niet goed ingeladen. Het omruilen van de mediabox heeft in zo'n geval geen enkel nut zoals @Willem-A aangeeft. Dit blijkt in jouw situatie ook maar al te goed, omdat je nu met de nieuwe mediabox nog steeds het probleem ervaart. 

Wil je voor mij het volgende controleren. Maak je in jouw nieuwe Humax 5300C gebruik van smartcardnummer: 10671825346?

Zo ja, dan het advies om deze op NPO1 te zetten en om vervolgens de zenders opnieuw op te halen. Door deze handeling worden de rechten van je abonnement opnieuw ingeladen. Dit kan max. 1 uur duren. 

Stel dat dit niet werkt, dan kan het zijn dat het coax-signaal richting de Humax 5300C verstoord wordt. Het signaal om je zenders opnieuw in te laden komt dan niet aan. Je zou er dan voor kunnen kiezen om (als test) de Humax eens aan te sluiten op de huidige aansluiting van de Mediabox Next en bovenstaande handeling opnieuw uit te voeren. Lukt het dan wel? Plaats dan de Humax weer boven en test On Demand dan weer opnieuw. Houd je ons op de hoogte?

Ok wil ik proberen even twee vragen,

  1. wat heeft de coax met de internet verbinding te maken - al het andere werkt namelijk correct - behalve on demand - en het punt zat hem in de verbinding met internet werd mij verteld
  1. je collega heeft net vanuit jullie een reaet gedaan om het zelfde te creëeren begreep ik. Wat is het verschil met deze reset?

ik ga als eerste de mediabox naar beneden halen

Stel dat dit niet werkt, dan kan het zijn dat het coax-signaal richting de Humax 5300C verstoord wordt. Het signaal om je zenders opnieuw in te laden komt dan niet aan. 

Het signaal voor de smartcard komt binnen via de coax kabel.

On-Demand aanvraag gaat via internet en het beeld komt dan via de coax.

Als ik het goed heb??? @Willem-A 

Je hebt gelijk @Be rt. TV-signaal wat de Humax ontvangt gaat via de coax-kabel, maar de interactieve diensten werken middels Internet. Daarom is het ook super dat @Guido74 een UTP-kabel heeft getrokken. Internet via een UTP-kabel is namelijk het meest stabiel. De interactieve diensten zullen dan ook altijd stabieler werken met een UPT-verbinding dan via wifi. 

Echter, de betreffende ITV-melding geeft aan dat een dienst niet in het abonnement zit. Zie hier. Vaak krijg je deze melding te zien als de rechten van het abonnement niet goed zijn ingeladen. Het opnieuw inladen van de zenders is dan de oplossing, maar als het coax-signaal wat de tv ontvangt niet goed is, dan komt dit signaal niet aan. Vandaar de '’slimme wisseltruc'’ als optie om te proberen. 

@Cecilia Ziggo Nou beneden (op de plek van de next) werkte t dus ook niet, dus daar nu de reset gedaan (op NPO 1).

 

om 17.10 weten we of dat werkt

@Cecilia Ziggo Hij werkt en heb hem nu weer boven staan en dat werkt ook maar gaat vast weer problemen opleveren in dr toekomst zeker!?


Maar het is dus de COAX? Die loopt via een versterker, die er tussen uit halen beter? En dan met een splitter op de hoofdingang?

 

in ieder geval dank voor de hulp!

 

ik hoor t graag

 

gr

guido

Als het nu werkt, dan zou ik niet zomaar gaan repareren als je de oorzaak nog niet kent.

If it ain't broke, don't fix it / als het niet kapot is, repareer het dan niet

Een versterker zou het probleem niet hoeven zijn, er staan duizenden Humax boxen achter een versterker.

Kun je hier de signaalsterkte plaatsen en de BER, dan kan @Willem-A even meekijken of er iets verbeterd moet worden of dat dat niet nodig is.

En kun je een foto hier plaatsen van de eerste plaats waar Ziggo je huis binnenkomt met eventuele splitters en versterkers op de foto?

Mogelijk is daar iets op te zien wat voor verbetering vatbaar is of juist niet.

Reputatie 7
Badge +20

“Je hebt gelijk @Be rt. TV-signaal wat de Humax ontvangt gaat via de coax-kabel, maar de interactieve diensten werken middels Internet. Daarom is het ook super dat @Guido74 een UTP-kabel heeft getrokken”

 

Dit is maar deels waar @Cecilia Ziggo    

De Humax maakt ook voor I-TV gewoon gebruik van de/een tuner. Alleen de opdrachten verlopen via het Internet, de ontvangst dus niet. Daarom werkt dit ook niet zonder smartcard. Maar ook daarom is het dus zeer belangrijk dat beiden goed in orde zijn. Al een van de 2 hapert, gaat het ook mis met I-TV. Of begrijp ik je verkeerd? 

Reputatie 7
Badge +20

“Het signaal voor de smartcard komt binnen via de coax kabel.

On-Demand aanvraag gaat via internet en het beeld komt dan via de coax.

Als ik het goed heb??? @Willem-A “

 

Klopt inderdaad @Be rt 

daarom werkt het niet zonder smartcard en is er een tuner nodig voor de ontvangst. Stel dat je met een 5200c werkt en beide tuners in gebruik zijn voor opnames, en je naar I-TV gaat, zul je de vraag krijgen een opname te stoppen. Anders gaat het niet werken. 

Reputatie 7
Badge +20

@Guido74 

je geeft aan de Humax achter een versterker te hebben. De BER waarden zullen dan waarschijnlijk wel in orde zijn, want anders zie je dat in de weergave (artefacten). Maar een versterker is niet altijd nodig. Deze er nu tussenuit halen zou ik ook niet doen, en ik zou de situatie gewoon zo laten als deze is als alles nu werkt. Niemand kan voorspellen of een issue weer terugkeert of niet. Wie dan leeft… Versterk je teveel gaat het vanzelf een keer mis, want dan overstuur je de Humax. Als je ziet dat de BER 0 (nul) is en blijft, de sterkte absoluut niet boven de 80/85% komt (dat laatste is al erg veel) en de kwaliteit netjes 100% blijft is er niets mis. Maar doorgaans zie ik sterktes van max. 70%. Hier is dat nog een stuk lager (rond de 45-50% op de verschillende modellen) en dat is ruim voldoende. Als je het tussen de 30% en 80% houdt zit je doorgaans prima. 

@Willem-A & @Be rt 

 

ik ga niets veranderen nu maar wilde wel even alle signaal sterktes bekijken. 

 

waar kan ik de signaal sterkte vinden, zowel in de Humax en de Next? Ik kanze nergens vinden.

ik hoop dat jullie me kunnen helpen

 

gr

Guido

Reputatie 7
Badge +20

Dag @Guido74 

bij de Next weet ik het zo niet, maar dat weer @Be rt wel.

Bij de Humax werkt het zo:

-Menu

-Instellingen 

-Systeem

-Signaaldetectie

Het globale signaal van de Next kun je zien via instellingen → Info → Diagnostiek coax en ook een stukje naar beneden scrollen voor de internetverbinding.

De Next geeft wel een te laag signaal aan, maar geen te hoog.
Mocht je problemen hebben met blokjes en andere vreemde effecten bij live TV, dan kan het zijn, als de Next achter een versterker zit, dat het signaal te sterk is.

@Willem-A & @Be rt 

Hierbij Een foto de aansluiting en de signaal detectie

 

 

Deze aansluiting is een niet afgeschermde coax stekker en werkt als een antenne die 4G, Digitenne en andere zenders op het coax netwerk zet en flink wat ruis/storing kan veroorzaken.

Vervang deze voor een afgeschermde stekker, ook de andere die je mogelijk in huis hebt.

Enkele voorbeelden:

 

Reputatie 7
Badge +20

Waarden zijn uitstekend @Guido74 

Maar ergens in de meterkast zal een ‘aardblokje’ zitten, waar de aarddraden bij elkaar komen en waar vanuit ook het AOP van Ziggo is geaard. Nu zit er op je splitter/verdeler/tap links onder ook een schroefje voor aarding. Zet daar even een aarddraad aan en verbind deze ook met het aardblokje. 

Ook had je het over een versterker, en die zie ik niet… Normaal gesproken plaats je deze bij het AOP, maar ik zie alleen de tap/verdeler. Heb je dus wel een signaalversterker en waar bevind deze zich dan? 

Bovendien: Ik zie geen kabel aan die verouderde coax-connector.
Dan afsluitweerstand gebruiken.