Sinds vorige week donderdag twee Mediabox next in gebruik. Ben zeer tevreden. Kan alleen sinds gisteren niet meer in de Ziggo go app inloggen ( was nog niet bijgewerkt dus kon ik op de oude gegevens inloggen). Wel in Mijn Ziggo omgeving. Gebruikersnaam en wachtwoord gewijzigd maar dit heeft niet geholpen. App verwijderd en opnieuw geïnstalleerd maar ook dit heeft niet geholpen. Gegevens in Mijn Ziggo omgeving zijn bijgewerkt. Iemand enig idee?
Best beantwoord door Paul Ziggo
Goedemiddag
Goed dat je met je vraag hier aanklopt! Als je jouw pakket hebt aangepast en daardoor nieuwe apparatuur, zoals in jouw geval twee keer een Mediabox Next, ontvangt dan kan het tot 72 uur duren voordat de productinformatie in Mijn Ziggo is bijgewerkt.
De login voor Mijn Ziggo blijft gewoon hetzelfde als je jouw pakket aanpast. Op het moment dat je nu geen zenders ontvang via Ziggo Go, raad ik aan eenmalig het wachtwoord van het Mijn Ziggo account aan te passen. Log daarna met je nieuwe wachtwoord in op de Ziggo Go app en controleer of het nu wel werkt. Laat het maar weten als het niet lukt. We helpen je hier dan graag verder.