Hoi,
Een aantal maanden geleden hadden we gereageerd in een reeds gesloten topic hierover omdat we hier toen last van hadden met gebruik van de Netflix app.
De laatste paar maanden hebben we er geen last van gehad, maar nu lijkt het erger terug gekomen, want nu ervaren we het ook met HBO series (gisteravond bv. met Chernobyl) en nu ook op de standaard tv kanalen (nu bij Oblivion op Veronica). Ook met de Netflix app hebben we er weer last van.
Met microhapering bedoelen we dat het beeld ca. iedere seconde met een vast ritme een korte hapering/stottering heeft, wat wij als erg irritant ervaren. Het is er altijd maar je ziet het vooral goed bij (langzaam) bewegende beelden (pan&zoom).
Aan onze setup ligt het niet, want het ging dus de afgelopen maanden weer goed (na de eerste problemen met de Netflix app van een paar maanden geleden) en als ik bv. iets met een Chromecast afspeel (ook via dezelfde AVR en beeldscherm) is er geen sprake van het probleem.
Is er een mogelijkheid om dit (permanent) te verhelpen?
En enig idee waar het probleem bij de Ziggo Next box überhaupt vandaan komt?
Alvast bedankt!
Best beantwoord door Dolfff
Ik vermoed dat je dit allang geprobeerd hebt: even fabrieksinstellingen terugzetten. Opnames en geplande opnames blijven bewaard.
Ik ben het probleem zelf nog niet tegengekomen op het forum (maar ik loop nog niet zo lang mee). (Edit: Bert wel
).
Als bovenstaande reset niet helpt, zou ik toch es overwegen je Next te laten vervangen.

