Hoi,
Sinds begin deze maand ben ik nieuwe klant van Ziggo voor Internet en TV. Daarnaast heb ik al jaren een mobiel abonnement bij Vodafone. Ik heb begrepen dat ik hierdoor in aanmerking kom voor diverse voordelen. Het gratis zenderpakket en de dubbele data zijn vrijwel direct na de start van mijn Ziggo-abonnement al geactiveerd. Het Safe online XL pakket (20 licenties) helaas nog steeds niet. Als ik inlog op MijnZiggo zie ik namelijk dat ik slechts het standaard Safe online pakket (1 licentie) heb.
Ik wil graag weten wanneer het gratis Safe online XL pakket geactiveerd wordt en of ik daar zelf nog iets voor moet doen. De telefonische klantenservice van Ziggo kon mij afgelopen week hiermee helaas niet verder helpen, dus vandaar dat ik het hier probeer. Alvast bedankt voor de hulp!
Best beantwoord door VenZ
Update: vandaag een (automatisch gegenereerde) mail ontvangen van Ziggo dat mijn extra's geactiveerd zijn. Dit heeft dus 4 volle weken geduurd. Voor het Safe online pakket betekent dit dat ik nu de XL-variant heb waarmee ik 20 apparaten kan beveiligen. Ik ben blij dat het nu geregeld is. Wellicht is het vanuit Ziggo verstandig om wat duidelijker naar klanten te communiceren dat de activatie van de extra voordelen aan de kant van Ziggo wel 4 weken duurt, om onbegrip en frustratie te voorkomen.

