Afgelopen donderdag heb ik mijn abonnement omgezet naar de Mediabox Next. Vrijdag heb ik alle apparatuur ontvangen en vandaag geïnstalleerd. Nu geeft de Mediabox de melding CS1010. Telefonisch heb ik begrepen dat dit komt omdat mijn contract nog niet verwerkt is, in het systeem een zogenaamde status 2. Dat kon zomaar nog eens 24 uur gaan duren, maar ik vraag me oprecht af of dit bij jullie echt geen zetje kan krijgen in het systeem. Als ik overigens de bestelling oproep dan is daar ook zichtbaar dat de apparatuur niet geleverd zou zijn, daar denken ik en Post.NL toch anders over. Mijn kinderen worden wat onrustig bij de gedachte dat ze de Lego finale vanavond missen, dus als iemand nog wat kan doen zodat ik vanavond de Mediabox kan gebruiken graag.
Ik leg je probleem bij een Ziggo moderator weg, zij kunnen één en ander in bepaalde gevallen sneller door het systeem drukken.
Dit is een klant helpt klant forum waar Ziggo moderators, zij hebben Ziggo achter hun naam staan, vrijwel iedere werkdag langskomen in ieder topic, nu iets sneller, maar of dat vandaag nog lukt?
Zorg dat je postcode en huisnummer in je Ziggo community profiel staan, deze zijn niet openbaar te zien, dan kunnen gelijk de juiste gegevens erbij gepakt worden.
Klik hier om je postcode en huisnummer in je profiel te zetten.
Op de pagina iets naar beneden scrollen.
Bedankt! Gegevens staan in mijn profiel, fingers crossed dat de Ziggo moderators iets kunnen betekenen.
Heeft je TV een DVB-C tuner aan boord?
Dan kun je de TV op de volgende manier instellen om de vrije zenders te ontvangen.
https://www.ziggo.nl/klantenservice/televisie-radio/digitale-tv/kijken/instellen#/
Dat heeft de tv, dus if all else fails heb ik inderdaad nog een nood verband. Dank voor de tip!
Topic kan gesloten worden, het systeem is in de lucht en het wachten is alleen nog op het hele zenderpakket. Maar dat zou met 15 minuten gepiept moeten zijn. En dank voor degene die op de juiste knop gedrukt heeft! 
Hi

Wanneer ik je gegevens erbij pak zie ik inderdaad dat de activatie van je Mediabox Next nog niet was doorgelopen. Ik heb net geprobeerd dit het spreekwoordelijke zetje te geven. Kun je eens kijken of de installatie nu wel doorloopt? Haal de mediabox voor de zekerheid eerst nog even een keer kort van de stroom zodat die vanaf het begin af aan begint met de installatie. Laat maar weten of het lukt!
EDIT: onze berichten hebben elkaar gekruist zie ik. Top dat het is opgelost!
Te vroeg gejuicht, ik heb ook een 2e Next box en je raad het al….. CS1010!
Ook de zenders zijn nog niet compleet op de 1e box, maar nog 5 minuten van het voorgeschreven kwartier te gaan.
Update: Zenders compleet!
En kijk morgen ook even in Mijn Ziggo of de beide Nexten erin staan, er gaat meestal 24 uur overheen voor ze in Mijn Ziggo te zien zijn.
Mocht de 2e het morgen niet doen, dan kan morgen een andere moderator nog even meekijken.
Dank
Box 2 is nu ook in de lucht, dus lijkt dat het nu goed gaat. In MijnZiggo zie ik ze nog niet allebei, maar dat zal wel goed komen. Hopelijk wordt dan mijn abonnement nu ook goed verwerkt, dan lopen de orders voor boosters en internet punten via het stopcontact ook weer door. Die staan nog on hold.
Heb ik gemist dat je een 2e Next kan bestellen of is dit een zakelijk abo?
Ok ik wist niet dat het nu mogelijk was

Hey
Jouw tweede Mediabox Next was nog niet geactiveerd in ons systeem. Dit heb ik nu handmatig in orde gemaakt. Wil je in de loop van vanmiddag opnieuw proberen om de tweede Mediabox Next te installeren? 
Ha
Ik weet niet of je dat ook kunt zien, maar ik heb ook apparatuur besteld die niet doorlopen omdat het abonnement nog niet verwerkt is o.i.d. Gaan die nu doorgezet worden of zit daar toch nog iets fout?
Kijk, super om te lezen
Wat betreft jouw andere bestellingen. Ik zie 3 orders, namelijk een Wifibooster via de kabel, een Wifibooster via het stopcontact en een uitbreidingsset voor de Wifibooster via het stopcontact. Deze laatste order is gecancelled, omdat het basisset nog niet actief staat. Daarnaast zijn er op dit moment leveringsproblemen met de Wifibooster via het stopcontact. De verwachting is dat deze vanaf week 26 weer geleverd gaat worden.
Registreren
Heb je al een account? Inloggen
Inloggen
Nog geen account? Eerste keer? Registreer
Inloggen met sociaal netwerk
Mijn Ziggo Account Inloggen met FacebookVoer je Ziggo-gebruikersnaam in, of het e-mailadres waarmee je je hebt aangemeld. We sturen je een e-mail met je gebruikersnaam en een link om je wachtwoord opnieuw in te stellen.
