Ik heb mij voor Kabel TV aangemeld, daarvoor heb ik de coax aansluitkabel ontvangen voor op de antenne poort van mijn tv richting een wandcontactdoos en/of de aansluiting in de meterkast. Maar nu blijkt dat ik helemaal geen wcd in de woonkamer heb zitten en in de meterkast vind ik alleen de inkomende groene kabel zonder dat deze is verwerkt.
Nu dacht ik: dan regel ik daar een installatiemonteur voor. Maar telefonisch wordt niet opgenomen en als de chat al sporadisch beschikbaar is kan die mij niet verder helpen. Gelukkig is daar Ziggo Go. Dus ik download de app op mijn Huawei Mate 20 pro. Krijg ik de melding: je hebt een abonnement nodig om dit te bekijken. Eenzelfde gebeurt via ziggogo.tv
Ik heb nog een week via vdsl vast internet, daarna stopt dit abonnement. Hoe snel kan een installatiemonteur geregeld worden? Want door corona/covid19 moet ik vanuit huis werken en dan is het wel fijn dat ik überhaupt het modem kan aansluiten. En voor in het weekend en avonduren vind ik het wel zo fijn om Ziggo Go te kunnen gebruiken voor Formule 1 of op mijn android smartphone of op mijn LG oled tv via de Ziggo app. Dus ik heb geen behoefte aan een Horizon/next box.
Best beantwoord door Paul Ziggo
Goedemorgen
Goed dat je hiermee aan de bel trekt! Zoals
een aansluiting geplaatst wordt op de groene kabel. Op welke data zou een afspraak jou het beste schikken? Dan regel ik een monteur.






