Goedenavond
Sinds donderdagavond jl. werkt de smartcard (CI+ module) niet meer op de tv (Samsung) NPO1/2/3 werken wel, de commerciële zenders geven 'gecodeerd signaal'.
De stappenplannen doorlopen en 2 maal contact met Ziggo gehad maar helaas, nog geen oplossing ( 1e stap nieuwe coax kabel , nu 2e stap nieuwe spitter onderweg .
Iemand die mij hiermee verder kan helpen? Thanks .
Gecodeerd signaal CI+ module
Heb je in Mijn Ziggo je zenders opnieuw opgehaald met de TV aan?
Ook kan dit een CI+ probleem oplossen:
Haal de smartcard een aantal malen heen en weer in de module, na een bepaalde tijd kan het contact minder worden en de zenders niet meer gedecodeerd.
Heb je de zenders al opnieuw gezocht zonder de module en CI+ smartcard?
Daarna pas weer de module met smartcard in de TV, het enige wat deze doen is decoderen.
Ik vermoed dat een kabel of een splitter niet direct een 'gecodeerd signaal' oplost.
Maar je weet maar nooit.
Dit is een klant helpt klant forum waar Ziggo moderators, zij hebben Ziggo achter hun naam staan, vrijwel iedere paar werkdagen langskomen in ieder topic en mogelijk dieper in het systeem iets kunnen zien.
Zorg dat je postcode en huisnummer in je Ziggo community profiel staan, deze zijn niet openbaar te zien, dan kunnen gelijk de juiste gegevens erbij gepakt worden.
Klik hier om je postcode en huisnummer in je profiel te zetten.
Op de pagina iets naar beneden scrollen.
Ja nu gedaan , alles staat daarna op analoog , weer opnieuw zenders gezocht, terug bij af alleen NPO 123 , verder gecodeerd .
Nu weer terug gezet op, wat ik gisteren ook gedaan/ geprobeerd had ( kwam ik hier op dit forum tegen) mijn netwerk id verzet op 4444en dan heb ik 30 zenders ( dtv) daarboven analoog , en ook niet de allerbeste beeld kwaliteit , maar is in ieder geval iets.
Welke TV heb je?
Analoog?
Heb je deze stappen al gevolgd voor ieder merk TV met de juiste instellingen?
Goedenavond
Ik zie dat
Hebben zowat alles al geprobeerd , worden er een beetje moedeloos van .
Staat nu met netwerk id op 4444 , dan hebben we 30 zenders om te kijken , vraag me af waarom krijg ik deze zenders dan wel en zet ik netwerk id terug zoals het “moet” er alleen NPO 123 is en verder gecodeerd signaal ?
Het is belangrijk om eerst de kanalen te laten zoeken en pas daarna de CI+-module te plaatsen. Dat moet met het ID op 5555.
De ongecodeerde zenders krijg je met zowel de instelling 4444 als 5555 te zien. Alleen is de zendervolgorde anders. Bij 5555 krijg je bijvoorbeeld RTL4 in SD te zien op kanaal 928. Bij 4444 staat RTL 4 in SD op kanaal 4 en krijg je de gecodeerde (HD-)zenders helemaal niet te zien.
Vanmorgen weer ( opnieuw) geprobeerd , daarna met de module van iemand anders allerlei pogingen gedaan … niets :-((
Humax van de tv uit een ander vertrek aangesloten en toen werkte alles goed , daarom maar een tweede Humax besteld .
Misschien op een later tijdstip een monteur erbij halen , voor nu laat ik het even hierbij . Dank je wel nog voor jullie adviezen .
Ik denk dat je wel zo’n beetje alles geprobeerd hebt. Het lijkt op een defect aan de tv.
Dank je wel voor je reactie ,
Dat vermoeden hebben wij zelf nu ook , vandaar de tweede Humax ,voorlopig maar even zo dan :-))
Denk toch dat er iets fout gaat bij het zoeken van de zenders, bij de 4444 moet je meer als 30 zenders hebben!. Welk merk en type tv heb je?? Ik denk dat de tv niet defect is.
Teun
Neem aan dat je de frequentie 474.00 (soms 3 nullen ) intoetst en de code 05555. Laten zoeken zonder module.Als het goed is komt dan automatisch ned1 HD. Dan module goed plaatsen met streepjescode naar je toe gericht en goudkleurige chip van het kaartje naar achteren gericht. Anders fabrieksherstel?
Teun
Dank je wel Teun voor je reactie , gedaan zoals je hierboven beschrijft , heeft allemaal niets geholpen :-((
Registreren
Heb je al een account? Inloggen
Inloggen
Nog geen account? Eerste keer? Registreer
Inloggen met sociaal netwerk
Mijn Ziggo Account Inloggen met FacebookVoer je Ziggo-gebruikersnaam in, of het e-mailadres waarmee je je hebt aangemeld. We sturen je een e-mail met je gebruikersnaam en een link om je wachtwoord opnieuw in te stellen.