Beantwoord

Fox Sports Eredivisie opzeggen wegens Corona Crisis

  • 19 maart 2020
  • 93 reacties
  • 17299 keer bekeken


Toon eerste bericht
Dit topic is gesloten. Staat je antwoord hier niet bij, stel dan je vraag in een nieuw topic.

93 Reacties

Reputatie 7

Zouden jullie mijn fox sports abonnement per direct kunnen opzeggen?

Bij dezen geregeld Jan!

 

Beste moderator

zou je mijn fox sports abonnement per direct kunnen opzeggen? 

Alvast bedankt

grtz Richard

Reputatie 7

Zou jij dan je adresgegevens in kunnen vullen in je Ziggo Community profiel @Richardcs65?

Zou jij dan je adresgegevens in kunnen vullen in je Ziggo Community profiel @Richardcs65?

Done ;-)

Beste Ziggomedewerker

Bij deze wil ik per direct mijn  Fox Sports Eredivisie abonnement zonder opzegtermijn opzeggen.

BVD 

 

Beste Ziggo medewerker

Bij deze wil ik per direct mijn  Fox Sports Eredivisie abonnement zonder opzegtermijn opzeggen.

 

Bij voorbaat dank

Ik zou ook graag mijn fox eredivisie per direct willen stopzetten.

Online gedaan maar daar geldt nog steeds 1 maand opzegtermijn..

 

Reputatie 7

Hallo iedereen, als jullie allemaal in dit topic vragen om FOX Sports Eredivisie per direct te beeindigen moeten jullie allemaal lang wachten op de verwerking van deze verzoeken, want het komt allemaal op mijn schouders (en die werken maar part-time). Neem contact op met de Klantenservice via de reguliere kanalen (chat, Facebook, Twitter, contactformulier, telefoon), daar zitten veel meer van mijn collega's klaar om je hierbij te helpen.

 

Mag ik op dit moment mijn FOX Sports Eredivisie abonnement per direct stopzetten, zonder een maand opzegtermijn?

  • Ja. Omdat de competitie stilligt tot in ieder geval 1 juni maken we hiervoor een uitzondering

 

Kan ik dat zelf regelen via Mijn Ziggo?

  • Nee. Mijn Ziggo zal een maand opzegtermijn aanhouden, neem contact op met de Klantenservice

 

Dit lijkt niet bij elke Klantenservicemedewerker bekend, wat doe ik als de Klantenservice het verzoek afwijst?

  • Ik zorg ervoor dat er een attentie gestuurd wordt aan alle medewerkers, zodat iedereen op de hoogte is. Het kan even duren voordat dat bericht overal aangekomen is. Mocht je een medewerker treffen die niet op de hoogte is van de juiste werkwijze, stuur de medewerker dan naar dit bericht. (Geachte collega, zie “Impact Corona: Coulanceregeling FOX Sports Eredivisie”)



Ik raad jullie aan om even de klantenservice hierover te benaderen. Dan wordt het gelijk voor jullie geregeld :-)

Heb Fox sport eind Maart opgezegd. 1 maand opzeg termijn werdt gehanteerd. Dus mail ontvangen dat per 01-05-2020 het zou worden stopgezet. Vandaag de rekening voor mei ontvangen en raad eens wat er gefactureerd is juist ja Fox Sport. Contact gehad met klantenservice deze zeggen is nog niet verwerkt dus u moet nog een maand betalen. Per 01-05-2020 vervalt Fox sport en crediteren we dat op de volgende rekening. Dus extra betalen voor zender pakket wat ik niet meer heb. En dus eigenlijk ook nog eens 2 maanden opzegtermijn ipv 1 maand naar mijn beleving ?! 

@EBakker72 

Dit is een klant helpt klant forum waar Ziggo moderators, zij hebben Ziggo achter hun naam staan, vrijwel iedere paar werkdagen langskomen in ieder topic.

Zorg dat je postcode en huisnummer in je Ziggo community profiel staan, deze zijn niet openbaar te zien, dan kunnen gelijk de juiste gegevens erbij gepakt worden.

Klik hier om je postcode en huisnummer in je profiel te zetten.
Op de pagina iets naar beneden scrollen.

Reputatie 7

Per 01-05-2020 vervalt Fox sport en crediteren we dat op de volgende rekening. Dus extra betalen voor zender pakket wat ik niet meer heb. En dus eigenlijk ook nog eens 2 maanden opzegtermijn ipv 1 maand naar mijn beleving ?! 

Zie de uitleg op onze website wat er met je factuur kan gebeuren na een wijziging: https://www.ziggo.nl/klantenservice/abonnement/factuur/uitleg

Beste Ziggo medewerker

Bij deze wil ik per direct mijn  Fox Sports Eredivisie abonnement zonder opzegtermijn opzeggen.

Bij voorbaat dank!

Reputatie 7

Bij dezen geregeld @Pipo_Kok.

Beste Ziggo medewerker,

 

Ik heb begin deze maand meteen Fox Sports Eredivisie opgezegd via Mijn Ziggo, maar ook hier is 1 maand opzegtermijn aangehouden. Ik krijg nu zelfs op mijn factoor ook een betalingsverzoek voor de maand Juni. Kan dit door middel van de coulance regeling in dit topic met terugwerkende kracht geregeld worden? Zodat mijn Fox Sports abonnement ook per opgezegde datum daadwerkelijk wordt opgezegd? (ik geloof dat dit 6-5 was, ik heb de bevestiging per mail ontvangen). Graag ontvang ik tevens een correctie op mijn factuur.

Ik hoor graag van u!

 

Reputatie 7

Hi @mheinis666, ik heb de opzegging die je zelf via Mijn Ziggo hebt aangevraagd geannuleerd en in plaats daarvan een opzegging van FOX Sports Eredivisie per vandaag ingevoerd. Abonnementskosten die hiervoor al in rekening gebracht zijn/worden vanaf 25-05-2020 t/m 30-06-2020 zullen op de volgende factuur gecorrigeerd worden.

Aangezien je vanaf de originele opzegdatum tot en met heden nog wel gebruik hebt kunnen maken van je FOX Sports Eredivisie abonnement kan ik deze niet met terugwerkende kracht opzeggen of vergoeden.

Beste Moderator

Bij deze wil ik per direct mijn Fox Sports Eredivisie abonnement zonder opzegtermijn opzeggen.

Alvast bedankt.

Reputatie 7

Geregeld @Mitchie!

Beste Ziggo medewerker, 

Bij deze wil ik per direct mijn Fox Sports Eredivisie abonnement zonder opzegtermijn opzeggen. 

Alvast bedankt! MvG, Hjalmar