Foutmelding 'Geen signaal' op sommige zenders met CI+

  • 5 april 2018
  • 23 reacties
  • 2170 keer bekeken

Helaas kan ik niet al mijn zenders bekijken. Ik heb alles in 1 extra met gratis het ziggo sport totaal als extra pakket. Nu kan ik die niet meer bekijken via mijn smartcard. Tevens kan ik andere zenders niet meer bekijken die ik eerst wel kon zien zoals BBC1 en ZDF en ARD en nog wat zenders. Bij het ophalen in Mijn Ziggo krijg ik de melding Smartcard Id mislukt wegens netwerkproblemen. Ik heb sinds kort een 4K tv met een nieuwe Quantis CI+ module. Ik weet niet of dit daardoor komt.

Dit topic is gesloten. Staat je antwoord hier niet bij, stel dan je vraag in een nieuw topic.

23 Reacties

Reputatie 7
Badge +25
@Wipneus Probeer eens het volgende: zoek de digitale zenders eerst ZONDER module.
Nadat je de zenders hebt opgeslagen, pas de module plaatsen. Mocht dit niet helpen, wederom even de zenders opn. ophalen in mijn ziggo. ( pas op! tv moet aan staan) Anders even via de helpdesk of zij een setje kunnen geven of even afwachten op 1 van de Moderators hier. succes gr Rob
Reputatie 7
Hoi @Wipneus, gefeliciteerd met je nieuwe TV en module!

Hebben de tips van robbo geholpen? Zo nee, dan ben ik erg benieuwd welke foutmelding je ziet op de zenders die het niet doen.

En als je de laatste 3 cijfers van het smartcardnummer aan mij doorgeeft stuur ik een herstelsignaal naar die kaart (waarbij wederom de TV aan moet staan met module en smartcard er in).
Ik heb contact gehad met ziggo en zij heeft een signaal gestuurd maar er is niks veranderd. Heb tv opnieuw gereset maar geen resultaat. laatste 3 cijfers zijn 235.
Zodra ik hem op de zender zet bijv. kanaal 13 van ziggo zelf geeft die aan geen signaal of bij ziggo sport kanalen geen signaal.
Reputatie 7
Badge +25
@WipneusAlle kabels goed aangesloten? Wellicht overbodige vraag, maar ik stel hem toch. Sheck even alsnog de aansluitingen, om uit te sluiten dat je niks bent vergeten. Alles even goed aandrukken. conrectoren na zien etc.
Hij geeft ook aan gevonden 327 kanalen en dan gaat die naar ned 1 en dan heb ik de quantis module geplaatst maar er gebeurt dan niks. Heb maar 2 kabels erop aangesloten de netsnoer en de tv kabel
Reputatie 7
Hi @Wipneus, de melding 'Geen signaal' heeft niets met de smartcard te maken. Het herstellen van de smartcard zal hierop dan ook geen effect hebben.

Je kunt dit oplossen met het stappenplan op onze website: geen signaal oplossen (ik heb hem al even voor je doorgeklikt met de info die je al gegeven hebt).
Heb nog even alle kabels apart getest. Waarschijnlijk zit het in de coaxkabel. Nu heb ik wel bijna alle zenders. Alleen stoort kanaal 13 en 401 of geen beeld. Heb een 2 weg splitter op woonkamer zitten. 1 die naar boven gaat naar slaapkamer en 1 naar tv woonkamer.
Reputatie 7
Badge +25
Top! wat ik nog niet genoemd heb, kijk ook even de evt. splitters na.
Ja hoe? heb een PTS - 02kk splitter met kabelkeur
Hoi @Wipneus,

Als het kan, haal de splitter even weg en sluit de TV in de woonkamer aan. Kijk dan ff of Kanaal 13 en 401 niet storen. Is dit het geval, dan is ws de splitter kapot.
@Beeblebrox dat heb ik gedaan en het stoort.
Stoorde de kanalen 13 en 401 op beide tv's.
nee alleen op slaapkamer. Dus het volgende is nu het geval.
Als ik de splitter eruit laat in woonkamer en de coax kabel rechtstreeks plaats kan ik in slaapkamer nagenoeg alle zenders bekijken, ook ziggo sport totaal behalve zender 13 en 401. Doe ik in de woonkamer de splitter erin dan heb ik geen signaal in slaapkamer maar wel in woonkamer. Heb 2 splitters gebruikt en beide hetzelfde resultaat.
Heb in de woonkamer een @smit module (oud model paars) op een Sony smart TV (2011) en slaapkamer Quantis 1.3 module op 4K Tv (2017)
Reputatie 7
Badge +25
@Wipneus, Dan is vermoedelijk de splitter niet meer ok. Wellicht kan je van ziggo de poa 01 ontvangen. Deze demp wel wat meer dan de PTS - 02kk , maar hoeft niet echt voor een probleem te zorgen. even een kwestie van uit proberen. Kan je ook even wellicht een screenshot plaatsen inz hoe je alles hebt aangesloten? wellicht kunnen wij daarmee je gerichter tips geven.
Reputatie 7
Ik heb de conversatie verplaatst naar een nieuw topic, omdat het in feite niet over de smartcard gaat (en het niet kunnen herstellen via Mijn Ziggo) maar om de melding 'geen signaal'.

We zijn al aardig op weg naar de oplossing inmiddels! #LekkerBezig @Beeblebrox en @robbo
De zwarte kabel gaat naar de Sony TV in woonkamer en de andere naar slaapkamer
Hallo allemaal,

*** Tekst aangepast ivm verkeerde info ***

Hij heeft een oud AOP. Die moet denk ik vervangen worden.
Reputatie 7
Badge +11
Denk dat het einddoos in de kamer is?? Tenzij klant geen internet van ziggo heeft, want ik zie geen kabel van een modem.

Teun
Dit is inderdaad de einddoos in de woonkamer. Het AOP zit in de meterkast die vandaar loopt naar de woonkamer en dan krijg je dit te zien.
Reputatie 7
Badge +25
Ook ik zou de aop op de foto laten vervangen door een eengats aop. Die voldoen meer aan de huidige norm. Dit wordt meestal gratis vervangen door een monteur.
Ik neem aan dat je niet zomaar gratis van Ziggo een monteur kan vragen dit te doen ?
Reputatie 7
Badge +11
Als men belt met ziggo en men geeft aan een oude 2 gats doos te hebben komt er gewoon een gratis monteur.
tenminste wel als wij bellen met onze dealerlijn.


Teun.