Vraag

Foutcode E04-4 op Humax zonder smartcard

  • 18 mei 2020
  • 8 reacties
  • 173 keer bekeken

Mijn ouders gebruiken al een jaar een Humax zonder smartcard om FTA zenders op te nemen. Nu werkt dat niet meer, vanwege melding E04-4.

 

Mijn vader zegt dat hij niets anders doet dan gebruikelijk, en ik kan het helaas niet zelf controleren omdat ik in het buitenland woon.

 

Mijn idee is dat mijn vader onbedoeld gecodeerde zenders kiest. Maar misschien weet iemand een andere reden waarom deze melding tevoorschijn komt?

 

De volledige melding is "E04-4 Helaas, de smartcard werkt niet. Controleer of deze ver genoeg in het apparaat zit. Kijk op Ziggo.nl/E04 hoe je dit doet."

 

Omdat het geen smartcard probleem is, vermoed ik dat de Ziggo helpdesk niet kan helpen. Het is een oude-mensen-nieuwe-apparatuur probleem. :-)


Dit topic is gesloten. Staat je antwoord hier niet bij, stel dan je vraag in een nieuw topic.

8 Reacties

Reputatie 4
Badge +3

E04 of E04-4 melding

De smartcard kan niet gelezen worden door je mediabox of CI+ Module.

Smartcard schoonmaken

  1. Haal de smartcard uit je digitale ontvanger of CI+ Module.
  2. Maak de goudkleurige chip op de smartcard schoon met een droge doek.
  3. Steek de smartcard terug. Zorg ervoor dat het pijltje naar boven en voren wijst. De goudkleurige chip wijst naar de vloer. Gebruik je een CI+ Module? Dan wijst de gouden chip richting de muur.
  4. Duw de smartcard aan tot hij niet meer verdergaat.
  5. Herstart je ontvanger door het apparaat even uit en weer aan te zetten.

Is daarmee je probleem niet opgelost? Of wil je graag stap voor stap begeleid worden?

Volg ons eenvoudige stappenplan

 

Heb je hier iets aan ??

 

 

Heb je hier iets aan ??

 

Bedankt, maar dat is het probleem niet. Ze kijken zonder smartcard naar vrije zenders.

Als mijn vader nu naar de Humax schakelt (via source of bron op de afstandbediening) komt nu deze melding.

Reputatie 6
Badge +9

Die melding krijg je alleen op een gecodeerde zender. Even opnieuw de zenders installeren met netwerk-id 4444. 

We hebben het gelukkig op kunnen lossen. Waarschijnlijk heeft mijn vader per ongeluk een knop aangeraakt waardoor hij op de gecodeerde RTL4 terecht kwam. Ik heb hem kunnen uitleggen dat bij de hoge kanaalnummers de ongecodeerde variant staat. 

1 keer een verkeerde knop ingedrukt, en zijn zorgvuldig uitgeschreven stappenplan werkt niet meer. 83 jaar, dan is technische flexibiliteit iets minder.

Hij kan netwerk ID 4444 gebruiken ipv 5555 bij het zoeken van de zenders.
Dan komen alle vrij te ontvangen zenders netjes onder elkaar, zonder dat grote gat met gecodeerde zenders totaan de hoge kanaalnrs met weer vrije zenders in SD kwaliteit.

Reputatie 7
Badge +20

Of deze:

https://community.ziggo.nl/mediaboxen-modules-95/wat-je-moet-weten-als-je-de-humax-gebruikt-in-oud-ofwel-fupc-gebied-26634

of zonder smartcard in fZiggo gebied. Je hoeft dan niet naar de hoge kanalen vanaf 925 te gaan, maar kan gewoon vanaf 1 beginnen. 

Bedankt, dit ga ik doen als ik de volgende keer op visite ga. Minder kans op vergissingen.

Reputatie 5
Badge +8

Goedemiddag @Royco1967 

Super dat je onze Community weer hebt gevonden! Dit keer voor hulp en ondersteuning bij je vader zijn Digitale decoder. Top dat het inmiddels is gelukt om het zelf op te lossen. Onze helden @hanh  en @Willem-A hebben je nog vele tips gegeven mocht je in de toekomst weer tegen dit euvel aanlopen.
Hele fijne dag gewenst!