Sinds afgelopen weekend heb ik ziggo gevraagd mij over te zetten van IPv4 naar IPv6. Helaas omdat ik in oud UPC gebied zit ontkom ik niet aan een DS-Lite configuratie. Geeft niks, hier kan omheen gewerkt worden. Wat ik echter nog niet helder heb is het volgende:
- Ik heb een prachtig IPv6 adres gekregen van Ziggo met een /64 notatie. Mag ik dit hele netwerk gebruiken? (voor de kenner, kan ik dit subnetten en in mijn router toepassen). Het IP blok lijkt mij nogal ongebruikelijk groot namelijk.
- Tevens zit er een mooie optie in het modem voor IPv6 poort forwarding. Maar ik krijg deze niet werkend. Heel simpel zecht mijn forwarding regel; alles wat binnenkomt stuurd door naar IP-van-mijn-router. Echter als ik probeer om dit vervolgens te bereiken van een andere IPv6 locatie dan lijk ik er niet te komen. Waarom is dit? het lijkt er op dat het IPv6 blok dat ik heb, niet over het internet routeerbaar is. klopt dit?
Iedereen alvast bedankt voor de terugkoppeling.
Gr,
Jeffrey