Vraag

DNS server IPs aanpassen op connectbox

  • 3 januari 2020
  • 34 reacties
  • 5729 keer bekeken

Ik heb net een vervangende router ontvangen, connectbox, de oude cisco 3925 was niet meer stabiel.

Maar, ik zie nergens een mogelijkheid om de DNS IPs aan te passen, dit kon wel op de C3925.

Met kinderen thuis wil ik cisco umbrella (open dns) instellen als standard DNS  : 208.67.222.222  en 208.67.220.220

Ik zie wat oude archive berichten hierover (>1 jaar geleenden) , is er een oplossing hiervoor?

Hieronder mijn router details :

 

Standard specification compliant : DOCSIS 3.0
Hardware version : 5.01
Software version : CH7465LG-NCIP-6.12.18.25-2p5-NOSH

 


Dit topic is gesloten. Staat je antwoord hier niet bij, stel dan je vraag in een nieuw topic.

34 Reacties

Reputatie 7
Badge +27

Nee, op de connect box is het dns niet aan te passen.

Je kunt een eigen router kopen en de connect box in bridge zetten.

Of in je PC's en laptops enz. enz. enz. de DNS servers aanpassen.

Reputatie 7
Badge +9

Ziggo wil veel ( alle !? ) zaken in eigen beheer houden en gebruikt voor alle apparatuur die ze leveren, eigen software.

Afgezien van, dat deze software vaak vol met bugs zit, is deze ook nog met minimale opties uitgevoerd. Ook op de updates ( om de vele bugs op te lossen ) wordt bezuinigd. Heel af en toe komt er één beschikbaar, die dan vaak ook maar enkele problemen ( probeert ) te verhelpen.

Wat dat aangaat geldt ook voor Ziggo: Geen cent te veel hoor !!
 

Ja had al static IPs en DNS ingesteld op vaste PCs en laptops. Maar de ‘school’ tablets hebben alle IP configuratie opties in lockdown - dus alleen DHCP is mogelijk. Wil ook niet extra geld uitgeven voor een tweede router.. vind het belachelijk en teleurstellend dat de mogelijkheid om DNS IPs aan te passen niet mag/kan...

Reputatie 7
Badge +9

Behalve IPv4 is er ook IPv6 en daarvoor kan u geheel niets instellen behalve “Stateful” of “Stateless ( SLAAC )”.

Als u een eigen router neemt, met DHCP ( en een eigen DNS optie ) en de DHCP funtie in de ConnectBox uitzet, dan blijft de CB wel IPv6 adressen/DNS ‘uitdelen’ en gaat apparatuur via IPv6 gewoon buiten uw eigen DHCP/DNS om.

Een optie is om IPv6 op uw apparatuur uit te zetten, maar het blijft behelpen. En dat alleen maar omdat Ziggo een paar cent wil besparen.

“vind het belachelijk en teleurstellend dat de mogelijkheid om DNS IPs aan te passen niet mag/kan...”

Voor zover ik weet levert Ziggo tegenwoordig een standaard modem waar 90% van de gebruikers een prima modem aan heeft en heel eenvoudig in te stellen is.

Als Ziggo alle functies / instellingen, die iedereen graag wil, in het modem plaatst, dan heb je 40 pagina's instellingen en dat geeft heel veel meer kans op verkeerde instellingen en niet goed werkend internet bij de grote meerderheid die deze functies in het geheel niet nodig heeft en deze ook niet willen zien, omdat het veel te ingewikkeld wordt.

Wil je meer, dat kan prima, dan bied Ziggo er de mogelijkheid om het modem als kaal modem te gebruiken door het in bridge te zetten en je eigen router te kopen met al de specifieke functies die jij graag wil gebruiken.

Dan weet ik voldoende, dank je.

Een eigen DHCPv4 Server is voldoende om je probleem op te lossen voor IPv4 Connecties met het Internet.
Die van de Connectbox moet dan uit.

Doe dat zelf zo met een als Acces Point geconfigureerde Router.

Als je ook IPv6 hebt, dan gaat dat niet (zo makkelijk) voor IPv6 Connecties.


Overigens: de Ziggo DNS is wel redelijk. Dat is ooit anders geweest. Lang geleden.
Waar heb je een probleem mee?
Geen probleem = Ziggo DNS is ok genoeg.

@hanh ik denk dat het hier om een of andere dns-filterservice gaat, zodat de kinderen niet alles kunnen vinden op het internet. :wink:

Oh ja dat kan ook. De kinderen kiezen dan een andere DNS Server op hun Device en off they go. :wink:

@hanh ik geloof ook niet in deze oplossing, je moet je kinderen gewoon leren dat er “leuke” en “niet leuke” zaken te vinden zijn op het internet. :wink:

Ik had al de windows pcs en laptops ingesteld zodat de kinderen geen administrator access hebben, dus had al static IP en static DNS (cisco umbrella / opendns) - waar adult sites geblokkert worden op DNS vlak. Ja de 2 jongste zijn 8 en 10, een ze kunnen IP instellingen niet veranderen en ook geen VPN installeren zonder admin password. Maar er zijn 2 school tablets waar ip instellingen niet aan te passen zijn (dus alleen DHCP)- waar de standard ziggo DNS servers worden in de lease gestuurd (89.101.251.228, 89.101.251.229 ). Ziggo DNS  werkt betrouwbaar, dat is niet mijn zorg maar je kan gewoon bij porn en adult sites via ziggo DNS (i.e geen filtering). OpenDNS / umbrella hebben een family filter waar je ook naast bekend adult en malware sites ook andere URLs kan toevoefen in de filtering lijst. En dit mogelijkheid om deze DNS IPs standard in te stellen (208.67.222.222  en 208.67.220.220)  kon op de oude ziggo 3925 epc modems, maar niet op de nieuwe connectbox. Dit is de eerste service provider modem die ik been tegen gekomen waar standard DHCP DNS IPs niet aan te passen zijn. Nu moet ik een extra DHCP server oplossing installeren om de zlevde functionaliteit te hebben als met de 3925 router voorheen. Thanks voor meedenken

 

Jouw keus. Mij lijkt dit allemaal zinloze moeite voor de opvoeding tot bewuste (digitale) burgers. Als het nodig is fietsen ze er toch langsheen. Probeer een goed gesprek, achter de computer.

@hanh weet niet of je kinderen heb, maar mijn dochter van 9 jaar vertelde paar maanden geleende dat bij een vriendin een filmpje keek thuis bij hun met blote mensen aan het “knuffel”  waren. De ouders grafen toe een probleem te zijn thuis. Ja als ze 18+ zijn vind ik dat ze zelf moeten bepalen wat ze gaan kijken. Maar welke oude laat een penthouse gewoon op de keuken tafel liggen met kinderen in huis… 

Hierbij verschillen we van mening. En dat is wat mij betreft prima.

@hanh weet niet of je kinderen heb, maar mijn dochter van 9 jaar vertelde paar maanden geleende dat bij een vriendin een filmpje keek thuis bij hun met blote mensen aan het “knuffel”  waren. De ouders grafen toe een probleem te zijn thuis. Ja als ze 18+ zijn vind ik dat ze zelf moeten bepalen wat ze gaan kijken. Maar welke oude laat een penthouse gewoon op de keuken tafel liggen met kinderen in huis… 

Tjonge, dat is wel heel erg. :wink:

** Reactie verwijderd i.v.m. schending huisregels **

Rustig aan @Gusto . Ieder zijn ding. En natuurlijk: het is een illusie je kinderen zo te beschermen tegen de boze buitenwereld. Waarom zou dat moeten? Die buitenwereld is er. Als je tot 18+ zou moeten wachten, daar mee kennis te mogen maken? Pfffffff.
Is gelukkig allang gedaan met maatjes of zelfs met een onvoorziene technische truuk thuis.

Nee @hanh hier wordt ik boos van!

Dwalen we niet een beetje af? De simpele vraag is om de optie te bieden om een eigen DNS te kunnen instellen. Lijkt me niets teveel gevraagd, om welke reden dan ook. Kan ook een pi-hole zijn, om advertenties te weren, whatever. Normale vraag. 40 pagina’s met instellingen? Slaat ook nergens op, het kan in 2 regels geregeld. Laten we wel even met beide beentjes op de grond blijven.

@efok , ja we dwalen af. Dat je idiote dingen moet doen om eigen alternatieve DNS, om wat voor reden dan ook, te willen met een Connectbox. Een grote schande. Zo weer goed?

@efok , ja we dwalen af.

😂 (Ik heb overigens nooit een filter op mijn internet gehad voor mijn kinderen…….😉)

Waarom dan een dns-service van open-dns?

Reputatie 7

Om de conversatie on-topic te houden heb ik enkele reacties verwijderd. 

 

@jschutte Eventueel zijn er nog andere oplossingen om internetpagina's met ongewenste inhoud te blokkeren zoals bijvoorbeeld een internet beveiligingssoftware als  Ziggo Safe Online of een Raspberry Pi-Hole. De DNS kun je weliswaar niet in alle internetmodems aanpassen, maar wel de DHCP. Zo wordt in het volgende topic hierover kort uitleg gegeven.

Hopelijk lukt het met deze en ook de tips hierboven om de DNS van je apparaten aan te passen.

Reputatie 7
Badge +14

Om de conversatie on-topic te houden heb ik enkele reacties verwijderd. 

 

@jschutte Eventueel zijn er nog andere oplossingen om internetpagina's met ongewenste inhoud te blokkeren zoals bijvoorbeeld een internet beveiligingssoftware als  Ziggo Safe Online of een Raspberry Pi-Hole. De DNS kun je weliswaar niet in alle internetmodems aanpassen, maar wel de DHCP. Zo wordt in het volgende topic hierover kort uitleg gegeven.

Hopelijk lukt het met deze en ook de tips hierboven om de DNS van je apparaten aan te passen.


Helaas biedt Pi-Hole in combinatie met een Connectbox, voor wat IPv6, betreft geen waterdichte oplossing. De DHCP-server in de Connectox is voor IPv4 uit te schakelen, maar de RA blijft actief. Het gevolg is dat de je voor IPv6, naast de door Pi Hole aangeboden IPv6 DNS-servers die de Pi Hole via DHCP opgeeft, ook de Ziggo IPv6 DNS-server aan de hosts worden opgedrongen.

 

**EDIT**

Ik heb de Pi Hole in gebruik om narigheid die met advertenties binnen gesmokkeld kunnen worden weg te filteren. Leuke bijkomstigheid is dat YouTube dan ook niet onderbroken wordt door reclame.

Ook al zou je via je je eigen netwerk toegang tot verkeerde sites volledig kunnen blokken, dan nog belet dit kinderen niet die te bezoeken. Al is het maar via een ZiggoSpot of (gast-) Wifi  van de buren!