Vraag

CS1010 op Extra Next box

  • 13 oktober 2020
  • 2 reacties
  • 77 keer bekeken

Reputatie 1

Hallo.

De extra mediabox next geeft nog steeds cs1010 aan! Ook staat er  bij de ziggo go app dat wij geen mediaboxen hebben? Dit Erwin een next box en een extra next box hebben ( die niet werkt) Dus opnemen gaat ook nog steeds niet. Hoe lang moeten wij nog geduld hebben. :triumph:


Dit topic is gesloten. Staat je antwoord hier niet bij, stel dan je vraag in een nieuw topic.

2 Reacties

Reputatie 7

Hoi @DeesLex 
Hoe lang heb je alles binnen? 
 

Het lukt de mediabox niet om nieuwe software te installeren. Zolang de foutcode in beeld staat, blijft de box het proberen. Wacht 5 minuten om de mediabox het opnieuw te laten proberen. Probeer anders de extra Next even aan te sluiten waar nu je eerste Next staat en kijk of het dan wel lukt om te actieveren. Je moet beide Next boxen aansluiten op een coax kabel en netwerk kabel, dat is wel belangrijk. 

Daarnaast kan het zijn dat er veel mensen op dit moment extra Next boxen hebben aangevraagd en dat het wat langer duurt om deze te activeren, achter de schermen bij Ziggo. Vervelend natuurlijk, maar kijk zelf eerst nog even op mijn eerste idee werkt en controleer ook even alle kabels, of deze goed zijn en natuurlijk goed werken. 

Heb je dit alles gedaan en blijft het, kom dan nog even terug en dan zal iemand van Ziggo je moeten helpen om achter de schermen te kijken of de koppeling goed is gegaan en of het administratief goed staat. 

Reputatie 6

Hoi @DeesLex,

@EnergieBoy heeft al hardop met je meegedacht. Top! 

Als de serienummers van de Mediabox Next niet in Mijn Ziggo zichtbaar zijn, lijk je helaas getroffen te zijn door achterliggende activatieproblemen. Ik heb gekeken of dit het geval is en constateer inderdaad dat dit probleem de foutcode genereert. In dit geval is het afwachten tot de Next boxen administratief actief zijn.

De juiste afdeling is op de hoogte en werkt aan een oplossing. Wanneer het precies is opgelost, is helaas niet te zeggen. Om in de tussentijd toch je dagelijkse portie tv te kunnen kijken, raad ik je aan om je tv's in te stellen op digitale kabel tv. Niet ideaal - ik weet het - maar wel een noodoplossing. Sorry voor het ongemak.