Hallo, ik heb vorige week mijn internet abbo verhoogd naar 250/50. Gisteren mijn Cisco 3928 vervangen door de Connectbox. Aangesloten op een verouderde UMU1006 met dito kabels. Ziggo kan blijkbaar pas een nieuwe splitter en bijbehorende aansluitkabels sturen als mijn Connectbox is geactiveerd. Dat is nu het geval, dus Ziggo, stuur maar op zou ik zeggen.
Dat is niet mijn grootste probleem. Dat is de bekabelde snelheid. Met de laptop rechtstreeks op de lan-poorten van de Connectbox meet ik via de ziggo speedtest een snelheid van maar 70-120 down en 25 up. Of ik nu mijn eigen cat 5e kabel gebruik of de kabel die bij de connectbox zat, de poorten 1,2,3 of 4, mijn eigen laptop of mijn werklaptop; de 250 down haal ik niet. Vreemd genoeg haal ik volgens de speedtest op mijn telefoon en op de ipad via wifi wel 250 down.
Zit er in de Connectbox iets niet goed?
Best beantwoord door Mariska Ziggo
Hey
Allereerst, welkom op onze Community! Als je bekabeling verouderd is dan moeten we er allereerst voor zorgen dat dit goed zit! De activatie van je Connectbox staat helemaal goed echter doordat je pakket nog niet volledig is gesynchroniseerd, kan ik nog geen splitter en coax kabel toesturen
Ik verwacht dat dit binnen nu en 2 dagen juist staat en we dan een nieuwe coax kabel en splitter toe kunnen sturen. Je mag dit aanvragen via deze weg (het kan alleen wel een paar dagen duren voordat er weer een moderator langskomt) Voor direct contact kun je het allerbeste een live chat starten.
