Beantwoord

Activatiekosten mediabox Next?

  • 31 mei 2019
  • 56 reacties
  • 12756 keer bekeken


Toon eerste bericht
Dit topic is gesloten. Staat je antwoord hier niet bij, stel dan je vraag in een nieuw topic.

56 Reacties

Reputatie 7
Badge +4
@Xanox

Op de website van Ziggo staat op de pagina van pakketten duidelijk aangegeven dat er aan het Next abonnement activatiekosten zijn verbonden en je tevens een nieuw jaarcontract aangaat. Wanneer dat stuit om morele bezwaren, had je er niet aan moeten beginnen in plaats van achteraf te klagen.

Misschien valt het (hopelijk) in jouw geval mee, maar voor hetzelfde geld gaat de Next je tegenvallen v.w.b. de beeldkwaliteit. Op de beeldkwaliteit van de MBXL valt in ieder geval niets aan te merken, omdat er in de software van die 2e generatie horizon niet allerlei beeldverbeteraars zijn geïntegreerd.
Oke, op de XL surf je wat langzamer door de menu's, het apparaat gebruikt veel meer stroom en is bij gebruik warm tot heet, maar voor mij persoonlijk weegt dat absoluut niet op tegen een perfecte beeldkwaliteit.
Wanneer je MBXL de nodige gebreken vertoonde, had je deze gratis zonder activatiekosten kunnen omruilen voor een andere XL.
@Xanox






Op de website van Ziggo staat op de pagina van pakketten duidelijk aangegeven dat er aan het Next abonnement activatiekosten zijn verbonden en je tevens een nieuw jaarcontract aangaat. Wanneer dat stuit om morele bezwaren, had je er niet aan moeten beginnen in plaats van achteraf te klagen.

Misschien valt het (hopelijk) in jouw geval mee, maar voor hetzelfde geld gaat de Next je tegenvallen v.w.b. de beeldkwaliteit. Op de beeldkwaliteit van de MBXL valt in ieder geval niets aan te merken, omdat er in de software van die 2e generatie horizon niet allerlei beeldverbeteraars zijn geïntegreerd.
Oke, op de XL surf je wat langzamer door de menu's, het apparaat gebruikt veel meer stroom en is bij gebruik warm tot heet, maar voor mij persoonlijk weegt dat absoluut niet op tegen een perfecte beeldkwaliteit.
Wanneer je MBXL de nodige gebreken vertoonde, had je deze gratis zonder activatiekosten kunnen omruilen voor een andere XL.


Waar staat dat ik eraan ben begonnen?
De reden dat ik activatiekosten moet betalen en een nieuw jaar abonnement aan moet gaan om dezelfde functionaliteit te krijgen met een ander (beter?) kastje is juist precies waarom ik er niet aan begonnen ben. Met name het hele jaarabonnement verhaal slaat nergens op. De enige reden die ik daarvoor kan verzinnen is dat het is ter versterking van hun monopolie.

Je hebt trouwens geen van de punten in mijn bericht geadresseerd en praat er volledig langs.

Wat je hiermee dus wilt zeggen is dat je voor 19,95 slechtere beeldkwaliteit krijgt terwijl deze juist beter zou moeten worden (4K)?

Even een opsomming.

  • - Je gaat meer betalen
  • - Je gaat een nieuw abonnement aan voor een jaar
  • - Je krijgt slechtere beeldkwaliteit in 4k?
  • + Je krijgt een kastje dat niet reageert alsof het is ontwikkeld op Windows 98
Klinkt als een goede deal 😂

Nieuw bij ziggo!
Als bestaande klant kunt u nu profiteren van de geweldige "Minder voor meer!" aanbieding!

Moet niet gekker worden dit...
Reputatie 7
Badge +4
@Xanox

Je wekte in je bericht de indruk dat je reeds een Next in bruikleen had. Aangezien er bij je profielgegevens niets staat vermeld, kon ik dan ook niet controleren.
Maar je hebt gelijk dat het nergens letterlijk staat vermeld in je bericht. Mijn excuses voor dit misverstand.

Sinds jaar en dag, ook jarenlang bij Ziggo en UPC voor de fusie, betaal je als klant eenmalig activatiekosten wanneer je nieuwe hardware in bruikleen ontvangt, of het nu een kabelmodem is of een mediabox. Je kan het daar als klant principieel mee oneens zijn, maar je doet er niets aan. Kritiek spuien in een forum brengt geen zoden aan de dijk.

Dan resteert je niet anders dan:
  1. Eieren kiezen voor je geld en een Next abo nemen met het risico dat je ontevreden zal zijn met een mindere beeldkwaliteit dan je op de MBXL gewend was (zie in dit forum het topic 'Mediabox Next minder scherp beeld');
  2. De in de laatste alinea van mijn vorig bericht geopperde mogelijkheid om je XL om te ruilen voor een nieuwe XL wanneer je over je huidige box diverse keren klachten hebt ingediend bij Ziggo die niet zijn verholpen (Ziggo kan dat historisch nagaan);
  3. Overstappen op een andere provider, zoals je in je bericht reeds aangaf als eventuele intentie.
@Zeeburgia

Overstappen naar een andere provider zou ik in overweging kunnen nemen als er een andere provider was die een soortgelijke dienst op mijn adres aanbied. Die is er niet, wat dat betreft heeft ziggo nog steeds een monopolie positie op veel plaatsen in het land. Ik heb als alternatief een vdsl verbinding met 40mbit max met nog beroerdere uprate in het beste geval, en dan enkel als ik naast de wijkcentrale zou wonen.

Bovendien blijf ik exact dezelfde diensten afnemen, die 2 tientjes zou ik nog voor lief nemen als ze niet nog heel achterbaks ook het contract opnieuw aangaan voor een jaar voor exact hetzelfde alleen onder een andere naam. Dat riekt naar oplichting en een maas in de wet waar ze van profiteren omdat ze weten dat mensen die horizon boxen zat zijn.

Blijkbaar is er een periode geweest waarin je gratis zonder nieuw contract de Next box kon ontvangen, dus dat het technisch gezien niet mogelijk is, is daarmee ontkracht.
Zou ook wel aardig zijn om mensen even op de hoogte te brengen van een dergelijke actie zodat iedereen een kans heeft om van een dergelijke actie te profiteren.

Het gaat om de manier waarop, niet om het geld. Het is niet netjes gecommuniceerd en nu hangen ze voorwaarden aan de wijziging van de ontvanger die niet nodig zijn en waar zij als enige van profiteren.

Kritiek spuien op een forum zet geen zoden aan de dijk, maar zoals je zelf ook wel kunt merken ben ik niet de enige met deze kritiek en dit is een manier om ongenoegen met de situatie kenbaar te maken. Daar is het een prima platform voor bij uitstek.
Reputatie 6
Badge +7
De aktie "geen jaarcontract, geen €19,95 aansluitkosten en geen 50 cent abo verhoging" kon je tot 27 mei aan mee doen als je je had opgegeven bij Ziggo als geintresseerde in de Next en zij jou persoonlijk een mail stuurde met de optie om over te gaan naar de Next (testfase).
Ik las deze week dat er de afgelopen 2 maanden al 160.000 mensen de Next genomen hebben a €19,95 is toch een mooi bedrag voor Ziggo van €3.192.000. Zo verdienen ze hun investering terug...
De €19.95 zullen de kosten van de handling, verzending en administratieve handelingen misschien dekken. De winst zal moeten komen uit de te leveren diensten.