Beantwoord

Activatiekosten mediabox Next?

  • 31 mei 2019
  • 56 reacties
  • 12756 keer bekeken


Toon eerste bericht
Dit topic is gesloten. Staat je antwoord hier niet bij, stel dan je vraag in een nieuw topic.

56 Reacties

Is bij elke bestaande klant zo. Leuk vinden of niet. Voor een nieuwe klant ligt dit anders. Er loopt een aktie.
Mijn oude Mediabox XL begint te haperen bij het afspelen van opgenomen beeld.
Staat in de instellingen automatisch schijfbeheer op uit? @JH1
Zo nee, zet de uit, hij kan allerlei storingen triggeren.
Reputatie 1
Goh. Ik heb nog nooit zulke reacties gezien waarmee ik het eens ben.
Vooral dat als je trouwe klant bent niet word gewaardeerd. En dat ook ik niet eens ben geïnformeerd dat er een nieuwe en betere mediabox beschikbaar is.
Er zou een coulance regeling moeten zijn voor bestaande klanten en zo dat er geen activatie kosten berekend word. De prijs is ook al verhoogd😡
De huidige Horizon heeft het bij mij ook nooit voor 100% gewerkt en de Next zou een verademing zijn.
Dus kom op Ziggo: maak ons weer een tevreden klant en denk niet alleen aan de centen.
Be rt , bedankt voor de tip. Dit ga ik nakijken.

Maar als vaste klant (meer dan 10 jaar), kan je dus beter opzeggen en een nieuw abonnement afsluiten.
Dan heb je nog de eerste 6 maanden (complete) voor 49,50 en gratis activatiekosten.
Als ik dat doe bespaar ik in 6 maanden tijd 127.95. Oke, je zit er wel een jaar aan vast, maar dat vind ik niet zo'n probleem. Ben namelijk een tevreden klant.
Als ik nu binnen mijn bestaand abonnement de modem wil omwisselen naar een Next kost het mij 19,95.

Het lijkt mij toch dat Ziggo hier eens goed naar moet kijken, want dit is nogal krom.
@JH1 schreef: "Maar als vaste klant (meer dan 10 jaar), kan je dus beter opzeggen en een nieuw abonnement afsluiten."

Die vlieger gaat helaas niet op, je mag voor korting een bepaalde tijd geen abonnement hebben gehad.
Reputatie 7
Badge +28
Zoals vaker gezegd, de Next is die 2 tientjes meer dan waard.

Heb je nu de Mediabox XL en vind je het de 2 tientjes niet waard? Bedenk dan dat de Mediabox Next een heel stuk zuiniger is qua verbruik wat je maandelijks al gauw 2 a 3 euro scheelt. Die 2 tientjes heb je dus al gauw terug verdient.
Ik wil ook graag een NEXT box omdat mijn bix zo traag is en als je overschakelt slaat hij zenders over. Maar ook dan moet je gewoon de activatiekosten betalen. Wat een klote service is dat van Ziggo. Ziggo laat klanten die al meer dan 10 jaar klant zijn gewoon in de kou staan. De klanten die nu een oude box hebben en klachten ondervinden zouden toch geholpen moeten worden aan een goed werkende box. En dan nog ik heb een abonnement en daar hoort volgens de site de NEXT box bij. Dat er voor nieuwe klanten activatiekosten zijn daar kan ik me nog bij neerleggen. Activatiekosten voor een bestaande reeds actief systeem kan ik me zeker niet invinden. Ziggo laat voor de zoveelste maal klanten in de kou staan. Service is weer ver te zoeken.
@Richard2907 schreef: "De klanten die nu een oude box hebben en klachten ondervinden zouden toch geholpen moeten worden aan een goed werkende box."

Klanten die nu problemen hebben met een Mediabox XL worden ook geholpen om normaal TV te kunnen kijken, gezien het feit dat mensen die hier klagen vrijwel altijd geholpen worden door de vragen die hier gesteld worden om de oorzaak van de storing te vinden en waar het probleem is gevonden en opgelost.

En mocht het probleem niet naar voren komen door de vragen en de geplaatste foto's en screenshots van signaalwaarden, dan kan een Ziggo moderator dieper in het systeem kijken en de juiste monteurs aansturen om het probleem op te gaan lossen of thuis, of in de straat of in de wijkkasten.

Nieuwe klanten krijgen korting, net zoals vrijwel iedereen korting heeft gehad toen hij klant van Ziggo werd.

Ziggo laat klanten niet in de kou staan, maar wil heel simpel de kosten vergoed zien van de omruiling.
Als iedereen korting krijgt, dat kan een keuze zijn, dan gaat vanzelf het vaste abonnement omhoog om deze kosten te kunnen dekken.

Maar nu je probleem met je huidige box, dat is belangrijker om opgelost te worden.

Wat zijn de problemen die je ervaart?
Reputatie 1
Reactie: Hier ook. En ik heb nog nooit activatiekosten betaald, ook niet in januari 2017 bij de mediabox xl, die ik voor 50 cent verhoging per maand kreeg, zonder extra kosten. Nu via messenger bij ziggo gevraagd, 19,95....en weer 50 cent per maand. Via webcare twitter, 'gratis hoor meneer, alleen 19,95 bij een nieuw abonnement én nieuwe mediabox....terug naar messenger, Nee, 19,95, ook al zegt webcare twitter anders. terug naar twitter, die neemt messenger ineens over, ander abonnement en nieuwe apparatuur. ik hoef geen nader abonnement, alleen Next...messenger, bij een Next verandert de naam van je abonnement, én een nieuwe Next, dus 19,95.....gedraai gedraai gedraai, ik wacht wel tot een actieperiode. Het is inderdaad maar net wie je aan de lijn krijgt....bizar.
Reputatie 7
Badge +17
De Next IS een ander abonnement met andere achterliggende techniek, hoe je het ook wendt of keert. Geen ander/nieuw abonnement betekent dus ook geen Next.
Reputatie 7
Hey @robbie38nl . Het is niet maar net wie je aan de lijn krijgt, helaas. De activatiekosten worden in het geval van de Next gewoon gerekend. Je hebt namelijk, als je overgaar naar de Next, altijd een nieuw abonnement (namelijk het abonnement met de Next en niet meer het abonnement met de Mediabox XL). en een nieuw apparaat. En daarbij betaal je dus de activatiekosten.

Uiteraard staat het je vrij om te wachten tot een eventueel toekomstige actieperiode 🙂.
Vanmiddag monteur op bezoek geweest om het modem maar weer eens vervangen. Uiteraard meteen even geïnformeerd naar de mediabox Next.
Wat schetst mijn verbazing 19,95 activatiekosten voor een abonnement dat ik al jaren heb! Alleen om een prul te vervangen waar ik me de afgelopen paar jaar bijna dagelijks aan geërgerd heb, schoot me al behoorlijk in het verkeerde keelgat. Maar het verplicht verlengen van dat zelfde abbo voor minimaal een jaar was voor mij de spreekwoordelijke druppel en was er helemaal klaar mee. Gebeld met de klantenservice om op te zeggen en toen gebeurde er iets wat ik niet had verwacht. Een mevrouw van de klantenservice, haar naam ben ik helaas kwijt, stond mij uiterst vriendelijk te woord en wijzigde binnen 5 min mijn abbo naar de mediabox next, zonder contract verlenging of activatiekosten.
Het kan dus toch.
Mevrouw van de klantenservice, Hartelijk bedankt!
Reputatie 7
Badge +11
Wacht eerst de volgende factuur maar even af 😉.
Reputatie 6
Badge +9
UIt de algemene voorwaarden.

  • Je sluit altijd een abonnement af voor onbepaalde tijd. En kunt maandelijks opzeggen.
  • Soms geldt er een minimum looptijd, bijvoorbeeld bij een actie met korting.
Blijkbaar ziet ziggo de 20 euro activatiekosten als een negatieve korting.
Reden voor de minimale looptijd van 1 jaar.
Reputatie 6
Badge +4
UIt de algemene voorwaarden.

  • Je sluit altijd een abonnement af voor onbepaalde tijd. En kunt maandelijks opzeggen.
  • Soms geldt er een minimum looptijd, bijvoorbeeld bij een actie met korting.
Blijkbaar ziet ziggo de 20 euro activatiekosten als een negatieve korting.
Reden voor de minimale looptijd van 1 jaar.



Is wel een heel stellige conclusie, terwijl er toch echt het woordje bijvoorbeeld staat. 😉
Reputatie 6
Badge +9
Wat is dan de reden?

  • Je sluit altijd een abonnement af voor onbepaalde tijd. En kunt maandelijks opzeggen.
Reputatie 6
Badge +4
Weet ik het? Vraag het aan Ziggo zou ik zeggen. Interesseert me ook niet echt, kan verdienmodel zijn, kan van alles zijn, alleen jij denkt dat het 1 ding is.

Het bakje is nou eenmaal alleen maar te krijgen met activatiekosten en een jaarabbo.. Jammer, vervelend, maar je hoeft hem niet te nemen.
De noodzaak om een nieuwere mediabox te leveren aan dik betalende klanten breng je geen "activatiekosten" voor in rekening. Te jonge onervaren managers waarschijnlijk bij Ziggo, ik denk na 28 jaar serieus aan overstappen. Zijn ze nou helemaal..
Reputatie 1
Ook ik vind de activatie kosten een raar verhaal en geldklopperij. Als ik van provider wissel snap ik dit net als bij een mobiel abbonement. Maar als ik verleng, wat ik nu dus ook doe met 12 maanden en een nieuwe telefoon aanschaf hoef ik ook niet activatie kosten te betalen! Jaren lang problemen met de mediabox, net een maand een nieuwe omdat de oude het begaf en er nog geen mogelijkheid was om een extra nextbox aan te schaffen, en nu mag je in eens activatie kosten betalen. Wat moet er eigenlijk geactiveerd worden? Al mijn gegevens hebben jullie al, en alle voorgaande keren in de afgelopen jaar dat ik andere apperatuur kreeg, verhuisd ben, verlengd heb, heb ik ook geen activatie kosten betaald dus dat dat standaard is is gewoon onzin!
Reputatie 7
Badge +28
@S.noordman
Het is altijd al geweest dat er activatiekosten inrekening gebracht werden. De kosten werden echter vaak, blijkbaar onterecht, weggehaald en dat weghalen kan niet meer. Er is wat dat betreft dus niets nieuws onder de zon.

Het betalen van de activatiekosten is uiteraard niet iets waar je om staat te springen, maar ik vermoed wel dat als de kosten niet linksom gedekt worden ze wel rechtsom gedekt gaan worden. Met andere woorden, dan zullen de abonnementskosten omhoog gaan. Persoonlijk heb ik dan liever dat wij als klanten activatiekosten moeten betalen op het moment dat wijzelf een ander product willen hebben. Het is per slot van rekening onze eigen keuze en met zulke eenmalige kosten ben je altijd voordeliger uit dan hogere vaste kosten. Daarnaast hoef je alleen activatiekosten te betalen wanneer wij iets anders willen. Is de Mediabox bijvoorbeeld stuk, dan hoeven we uiteraard geen activatiekosten te betalen.

Bovendien bespaart de Mediabox Next je 2 a 3 euro per maand aan energiekosten, dus die 2 tientjes heb je zo terug.

Onder de activatiekosten wordt eigenlijk alles bedoeld wat er gedaan moet worden. Administratief moet er van alles omgezet worden, de spullen moeten verstuurd worden etc.
Heb precies hetzelfde probleem.
Ik had een mail gestuurd en verteld dat de Horizon mankementen heeft. Ik kon dus voor 50 euro per maand plus 20 euro eenmalige activatiekosten de Next krijgen. We zijn meer dan 20 jaar bij Ziggo. Vind dit gewoon niet goed voelen
@Juudjejuud
Dan heb je zo op het eerste gezicht een geweldig mooi aanbod gekregen. Meteen accepteren, voor het te laat is.
Het voordeligste standaard abo met Next is nl 60,95 (59.95, zonder bellen).
Internet Start 50/5 + TV Complete.
Zie: https://www.ziggo.nl/alles-in-1/zelf-samenstellen/
50 euro CENT per maand... moest dat zijn😉.
Betalen 60 euro voor tv en internet p.m Met de Next 50 cent.
Gezien die horizon box niet de meest geweldige oplossing was vind ik het best beroerd dat ik €19.95 moet aftikken om gebruik te maken van de nieuwe mediabox. Er bestaat ook zoiets als loyaliteit naar klanten die al jaren lid zijn.

Dit voelt gewoon als afzetterij, omdat je eigenlijk geen keuze hebt. Wil je prettig gebruik kunnen maken van je dienst, wat de afgelopen jaren met die horizon rotzooi gewoon niet kon, dan zul je moeten betalen ervoor.

Het argument "Als ze dat niet doen gaan de abbonementskosten gewoon omhoog, dan heb ik liever eenmalig die kosten." is natuurlijk ook erg naief, die kosten gaan ook gewoon dood leuk omhoog hoor of je nou die 19.95 betaald of niet.

Verouderde / slechte apparatuur vervang je als dienstverlener uit coulance, dat begroot je en dan zorg je ervoor dat je je klanten kan voorzien hiervan zodat je tevreden klanten houdt. Je gaat niet "een goede manier om je al aangeschafte dienst te gebruiken" opnieuw verkopen voor 19.95. Dat getuigt gewoon van afzetterij en slecht management. Ohnee, slim management, want die horizon box is zo slecht dat je zeker weet dat iedereen die 2 tientjes wel aftikt of ze het er nou mee eens zijn of niet. Bovendien voorkomt je met het (onterecht verlengde) jaarabbonement direct dat mensen overstappen binnen die periode.

Zodra ze van hun monopolie positie af getrapt worden met glasvezel op mijn adres ga ik serieus overwegen om over te stappen. Trouwe klanten verdien je alleen als je zelf trouw bent naar je klanten en ze niet af gaat zetten zoals dit.
Reputatie 6
Badge +7
Ik las deze week dat er de afgelopen 2 maanden al 160.000 mensen de Next genomen hebben a €19,95 is toch een mooi bedrag voor Ziggo van €3.192.000. Zo verdienen ze hun investering terug...