Goeiemorgen, nu wordt elke maand rond de 20e Ziggo afgeschreven van mijn zakelijke rekening. Dat is net een paar dagen te vroeg want mijn klanten betalen rond de 24e/25e
Kan dit aangepast worden?
Frank
Wapenveld
Best beantwoord door Mariska Ziggo
Goedemorgen
Welkom op de Community!
Ik snap dat je liever wilt dat je abonnementskosten worden afgeschreven als je zelf ook geld hebt ontvangen. Ik kan de datum van afschrijving niet voor je wijzigen naar een precieze datum echter ik kan er wel voor zorgen dat dit iets later in de maand wordt afgeschreven.
Houd wel rekening met het volgende. Je betaalt bij ons altijd de abonnementskosten 1 maand vooruit. Op het moment dat wij de opmaak van de factuur wijzigen naar een later moment (bijvoorbeeld einde van de maand), dan bestaat de mogelijkheid dat door deze wijziging je een factuur ontvangt voor een periode van 2 maanden. Dit in verband met de wijziging in de periode van de opmaak van de factuur i.c.m het 1 maand vooruit betalen van je abonnementskosten. Het is goed om dit vooraf te melden, zodat dit niet als een nare verrassing op jouw dak komt.
Ik hoor graag van je of je wilt dat ik dit voor je wijzig.