Vraag

Bellen verwijderen uit abonnement

  • 16 november 2020
  • 7 reacties
  • 176 keer bekeken

Ik wil van mijn abbonnement bellen af maar ik kan dat nergens vinden hoe ik dat doe. Ik gebruik mijn vaste telefoon bijna niet meer.


7 Reacties

Reputatie 7
Badge +12

via de klantenservice of wachten op een moderator dat het voor je kan regelen 

zet even je postcode en huisnummer in je profielinstallingen

Hoi @fbkoning 
Een warm welkom op de Ziggo Community. 

Het is zeker zonde om vast bellen te behouden als je hier weinig tot geen gebruik van maakt. Je hebt op dit moment Internet Complete en TV Complete als abonnement. Het is mogelijk om dit aan te passen naar Internet Complete en TV Complete (zonder bellen). De prijs van je abonnement wordt dan € 68,- per maand. Door de vaste lijn uit je abonnement te halen bespaar je dus € 1,- per maand. Wil je dat ik dit voor je in orde maak? :blush:

Nee dat hoeft dan niet.Ik had gedacht dat het meer was maar voor € 1 in de maand houd ik mijn vaste nummer wel.Dank voor de moeite

Helemaal goed @fbkoning. Dan laten we je abonnement zo staan. :blush:

Kan een moderator mij helpen bellen uit mijn abonnement te verwijderen?

 

Kan een moderator mij helpen bellen uit mijn abonnement te verwijderen?

 

Dat zouden ze best  kunnen doen, maar als u morgen de helpdesk belt wordt het sneller geregeld. Dan wordt uw abonnement per 22 januari aangepast, mits u geen lopende verplichtingen heeft.

Hi @Natashavg 
Ik zie dat je hierover een eigen topic hebt aangemaakt. Ik stel voor om verder te gaan in jouw eigen topic, zodat de boel overzichtelijk blijft. :blush:

Reageer